Napoleono kariuomenės persikėlimo per Nemuną įamžinimo ženklo atidengimas

Šiandien ant Napoleono kalno (Jiesios piliakalnio) buvo atidengta memorialinė lenta, žyminti Prancūzijos didžiosios armijos persikėlimą per Nemuną 1812 m. birželio 24 d.

Ceremonijoje dalyvavo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, Prancūzijos ambasadorė Claire Lignieres-Counathe su delegacija, Kauno miesto savivaldybės atstovai, Aleksoto bendruomenės centro nariai ir svečiai.

1812 metus priminė atkurtomis 4-ojo pulko voltižierių uniformomis pasipuošę Aleksoto bendruomenės centro nariai, Pavieto laisvieji šauliai iššovė 3 patrankos šūvius už Napoleoną, Lietuvą ir Prancūzijos – Lietuvos draugystę. Atidengiant atminimo lentą buvo atlikti Lietuvos ir Prancūzijos himnai, persikėlimo istoriją priminė istorikas Arvydas Pociūnas.

Kauno J. Dobkevičiaus progimnazijos moksleiviai, prancūziškai pasveikino ambasadorę, ir po patrankos šūvių paleido Prancūzijos vėliavos spalvų balionus į dangų.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content