Minimos Bernardo Brazdžionio mirties metinės

2018 m. liepos 11 d. buvo minimos Bernardo Brazdžionio (1907-2002) mirties metinės. Prieš 16 metų anapilin iškeliavo garsus lietuvių prozininkas, poetas, dramaturgas, spaudos darbuotojas, muziejininkas, literatūros kritikas Bernardas Brazdžionis ( gimęs 1907 m. vasario 2 d. Stebeikėliuose, Pumpėnų valsčius, Biržų apskritis –  miręs 2002 m. liepos 11 d. Los Andžele)

Prie namo Kaune, Taikos pr. 21, kuriame jis gyveno 1936–1944 m., o 1991–2001 m. atvažiuodavo kiekvieną vasarą, atidengto paminklinio biusto buvo padėtos gėlės uždegtos žvakelės. Poeto pagerbimo ceremonija buvo tęsiama prie kapo Petrašiūnų kapinėse, o Berželio bibliotekoje vyko koncertinė programa.

Minėjime dalyvavo LR Seimo narys L. Stacevičius su padėjėjomis, Dainavos seniūnijos seniūnė E.Skirmantienė, seniūnaitis V.Kaftaniukas, J. Kaminskienė, Kauno pilietinės bendruomenės centras „Dainava“ su ansambliu Brydė ir Meškiukų rudnosiukų šeimynėlė (tapusi Dainavos seniūnijos simboliu, kuris buvo sukurtas pagal B. Brazdžionio Vytės Nemunėlio slapyvardžiu išleistos knygelės vaikams  „Meškiukas Rudnosiukas“ personažus).

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content