Merą ir tarybą kauniečiai išankstiniu balsavimu rinks Dariaus ir Girėno stadione bei Kauno miesto savivaldybėje

Paskutinę vasario mėnesio dieną startuoja išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir mero rinkimuose. Kaune rinkimams paruoštos dvi patogiai pasiekiamos erdvės – Dariaus ir Girėno stadionas (Perkūno al. 5) bei Kauno miesto savivaldybės administracijos pastatas (Laisvės al. 96). Rinkėjai iš anksto pareikšti savo valią galės tris dienas – nuo vasario 28 iki kovo 2 d.

„Dalyvauti išankstiniame balsavime ypač raginame judėjimo negalią turinčius gyventojus. Stadioną nesudėtinga pasiekti viešuoju transportu. Problemų nekils ir atvykus nuosavu automobiliu – numatytas įvažiavimas beveik iki pat durų, o parkavimas – nemokamas. Tiek stadiono prieigose, tiek savivaldybės administracijos pastate atvykusius pasitiks nuorodos.

Iš anksto balsuoti galima bet kurioje šalies savivaldybėje. Atvykus reikia turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą su nuotrauka ir asmens kodu. Kovo 5-ąją, pagrindinę rinkimų dieną, balsuoti galima tik tos savivaldybės, kurioje deklaruota nuolatinė gyvenamoji vieta, apylinkėse“, – rinkimų tvarką primena Kauno miesto savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Rūta Dubosaitė.

Praėjusių metų spalį atidarytame Dariaus ir Girėno stadione išankstiniam balsavimui numatytos administracinės patalpos pirmajame aukšte, VIP tribūnų vidaus erdvėse.

Keliaujant viešuoju transportu patogiausia išlipti Sporto gatvės stotelėje. Ateinantieji pėsčiomis atnaujinta aikšte į stadioną pateks pro pagrindinį įėjimą ties S. Dariaus ir S. Girėno paminklu.

Automobiliais patariama vykti Perkūno alėja pro Sporto halę ir patogiai įvažiuoti į stadiono teritoriją iš Ąžuolyno gatvės. Transporto priemonėms parkuoti čia paruošta patogi aikštelė.

Visus rinkėjus iki išankstinio balsavimo vietos stadione lydės specialios nuorodos.

Antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį rinkėjai savo valią prie balsadėžių išreikšti galės nuo 7 iki 20 valandos.

Laisvės alėjoje esančiame savivaldybės administracijos pastate balsavimas kaip įprastai vyks Didžiojoje salėje pirmame aukšte, kur įprastai rengiami miesto tarybos posėdžiai bei susitikimai su svečių delegacijomis ir gyventojų bendruomenėmis.

Pagal asmens tapatybės dokumentą rinkėjui įteikiami 2 rinkimų biuleteniai su politinių organizacijų pavadinimais ir kandidatų pavardėmis. Vienas biuletenis skirtas balsuoti už savivaldybių tarybų narius, o  antrasis – už merus.

Balsavimas namuose vyks kovo 3 ir 4 dienomis nuo 8 iki 20 val. Tokiu būdu balsuoti gali neįgalieji, juos namuose slaugantys ar prižiūrintys artimieji, dėl ligos laikinai nedarbingi, vyresni negu 70 metų ar saviizoliacijoje esantys rinkėjai. Prašymą dėl  balsavimo iš namų būtina pateikti iki kovo 1 d. trumpuoju telefono numeriu 1855 ar interneto svetainėje rinkejopuslapis.lt.

Pagrindiniai savivaldybių tarybų ir mero rinkimai vyks kovo 5-ąją, sekmadienį, nuo 7 iki 20 val. Neišrinkus mero pirmame ture, pakartotinis balsavimas vyktų po dviejų savaičių – kovo 19 d.

Naujausia informacija apie rinkimus skelbiama Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto svetainėje www.vrk.lt.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content