LT piliečiai arba lietuvių kilmės asmenys, gyvenę Ukrainoje, galės pateikti prašymus dėl perkeliamojo asmens statuso suteikimo.

LR Vyriausybė priėmė Užsienio reikalų ministerijos inicijuotą nutarimą dėl asmenų perkėlimo iš humanitarinės krizės apimtos Ukrainos į Lietuvą. Pagal šį nutarimą tokiems asmenims yra numatyta valstybės parama, skirta persikėlimui, įsikūrimui ir integracijai.– šias išmokas galės gauti perkeliamojo asmens statusą turintys LT piliečiai arba lietuvių kilmės asmenys, turintys teisę atkurti Lietuvos pilietybę, bei jų šeimos nariai. (kitaip gautą paramą tektų grąžinti). Numatyta valstybės parama, skirta persikėlimui, įsikūrimui ir integracijai. Pažymėtina, jog šios paramos gavimui yra reikalavimas Lietuvoje pragyventi ne mažiau kaip 24 mėn. 2022 m. sausio 1 d. Ukrainos Užsienio reikalų ministerijos duomenimis, Ukrainoje gyveno 2185 Lietuvos piliečiai. Lietuvių bendruomenės Ukrainoje duomenimis, Ukrainoje galėtų būti dar apie 500 asmenų, turinčių teisę įgyti/atkurti Lietuvos pilietybę. Preliminariai prognozuojama, kad apie 500 asmenų šiais metais galėtų gauti perkeliamojo asmens statusą ir persikelti į Lietuvą nuolat gyventi. Tikslus perkeliamųjų asmenų skaičius priklausys nuo besikeičiančios situacijos Ukrainoje, taip pat, ar humanitarinės krizės paliesti asmenys planuoja nuolat gyventi Lietuvoje. Su perkeltais į Lietuvą asmenimis bus sudaroma sutartis dėl paramos integracijai teikimo. Įsigaliojus Vyriausybės nutarimui, asmenys prašymus dėl perkeliamojo asmens statuso suteikimo galės teikti Migracijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos per Lietuvos ambasadą Ukrainoje (detalesnė informacija el. paštu [email protected], tel. Nr. +380 (67) 924 04 42, +380 (67) 924 04 27). Prašymus dėl perkeliamojo asmens statuso suteikimo bus galima pateikti iki 2022 metų gruodžio 31 dienos. Lauktume jūsų informacijos, https://www.urm.lt/default/lt/naujienos/vyriausybe-pritare-uzsienio-reikalu-ministerijosinicijuotam-lietuviu-perkelimui-is-humanitarines-krizes-apimtos-ukrainos-i-lietuva

Gitana GRIGAITYTĖ ambasadorė ypatingiems pavedimams

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content