Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo reikalavimai

 

 

Valstybės vėliava– oficialus Lietuvos valstybės simbolis, įteisintas Lietuvos Respublikos Konstitucijoje. Valstybės vėliavos naudojimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas „Dėl Lietuvos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų kėlimo ir naudojimo“.

Vadovaujantis minėtais teisės aktais, Lietuvos valstybės vėliavoms keliami šie esminiai reikalavimai:

 1. Lietuvos valstybės vėliava visada turi atitikti vėliavos etaloninį atvaizdą ir matmenis. Tai reiškia, kad audeklas turi susidaryti iš trijų lygių horizontalių spalvų juostų: viršutinės – geltonos, vidurinės – žalios, žemutinės – raudonos). Lietuvos valstybės audeklo pločio ir ilgio santykis turi būti 3:5.
 2. Vėliava turi būti tvarkinga ir nenublukusi.
 3. Lietuvos valstybės vėliava iškeliama vertikaliai, heraldinėje dešinėje pusėje turi būti geltona juosta, viduryje – žalia, kairėje – raudona.
 4. Vėliava gali būti keliama prie pastato (ant stiebo, įrengta priešais pastato fasadą), virš ar ant pastato. Jeigu kartu iškeliamos kelios vėliavos, jos turi būti viename aukštyje, kiek tai įmanoma, panašaus dydžio ir eiliškumo (Lietuvos valstybės vėliava, Lietuvos valstybės istorinė vėliava, užsienio valstybių vėliavos ir kt.).
 5. Valstybės švenčių dienomis Lietuvos valstybės vėliava privalo būti iškelta prie daugiabučių gyvenamųjų namų:
  •  Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną,
  •  Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną,
  •  Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.
 6. Lietuvos valstybės vėliava prie, virš ar ant pastatų iškeliama 7 valandą ir nuleidžiama 22 valandą.

Primename, kad atsakomybė už šių nuostatų vykdymą iškeliant vėliavą prie gyvenamųjų namų tenka jų savininkams arba asmenims, atsakingiems už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą.

Už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 519 straipsnis „Vėliavų iškėlimo tvarkos pažeidimas“ numato, kad Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content