Lietuvos piliečiams lengvinama antro asmens dokumento užsakymo tvarka

 

Vieną asmens dokumentą, pasą arba asmens tapatybės kortelę, turintiems Lietuvos piliečiams antrą dokumentą gauti bus paprasčiau. Tiesa, toks palengvinimas galios tik tuo atveju, jei nuo paskutinio asmens biometrinių duomenų nuskaitymo bus praėję ne daugiau kaip 6 mėnesiai.

Ši naujovė įsigalioja nuo gruodžio 13-osios prieš tai vidaus bei užsienio reikalų ministrams bendru įsakymu pakoregavus Asmens tapatybės kortelės ir paso išdavimo aprašą.

Migracijos departamentas pastebi, jog vieną dokumentą, pavyzdžiui, asmens tapatybės kortelę, užsisakiusieji Lietuvos piliečiai netrukus labai dažnai pageidauja gauti ir pasą. Tam asmenys turėdavo iš naujo rezervuoti vizito laiką bei asmeniškai atvykti į klientų aptarnavimo skyrių, kur būdavo nuskaitomi jų biometriniai duomenys – veido atvaizdas ir pirštų atspaudai.

Pakoregavus minėtą aprašą, jei nuo biometrinių duomenų nuskaitymo nebus praėję pusė metų, Lietuvos pilietis naują dokumentą galės užsisakyti neatvykdamas į klientų aptarnavimo skyrių.

Prašymą gauti asmens dokumentą bus galima pateikti Lietuvos migracijos informacinėje sistemoje MIGRIS, o naujo paso ar asmens tapatybės kortelės gamybai bus naudojami jau turimi biometriniai duomenys. Tokiu būdu, klientui į Migracijos departamentą reikės atvykti nebe du, o tik vieną kartą – atsiimti jau išrašyto paso ar asmens tapatybės kortelės.

Tokia palengvinta tvarka galios ir pametus ar kitaip praradus asmens dokumentą. Jei nuo biometrinių duomenų nuskaitymo nebus praėjęs pusmetis, apie dokumento praradimą MIGRIS sistemoje pranešęs asmuo galės čia pat joje pateikti prašymą išduoti naują dokumentą ir nustatytu laiku atvykti jo atsiimti.

Šiuo atveju klientas privalės patvirtinti, jog pats asmeniškai atvyks į pasirinktą Migracijos departamento klientų aptarnavimo skyrių, negalės įgalioti atsiimti dokumento kito asmens, o taip pat neturės galimybės užsisakyti dokumento pristatymo per kurjerį paslaugos.

Jei pilietis užsisakyti kitą asmens dokumentą nuspręs praėjus daugiau nei 6 mėnesiams nuo biometrinių duomenų paėmimo, galios standartinė tokiais atvejais procedūra: asmuo prašymą išduoti dokumentą turės pateikti asmeniškai atvykęs į Migracijos departamentą, kuriame bus iš naujo nuskaitomi piliečio biometriniai duomenys. Tiesa, apie prarastą asmens dokumentą pilietis ir toliau galės pranešti naudodamasis MIGRIS sistema.

Vaizdinę informaciją apie paslaugos teikimą rasite čia

Šiemet Migracijos departamento darbuotojai Lietuvos piliečiams iš viso išdavė daugiau kaip 416 tūkst. pasų ir beveik 270 tūkst. asmens tapatybės kortelių.

 

 Asmens tapatybės kortelės ir paso išdavimo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2015 m. kovo 19 d. įsakymu Nr. 1V-200/V-62 „Dėl asmens tapatybės kortelės ir paso išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Atnaujinimo data: 2023-03-16

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content