Lengvos Kalėdos Kaune: žaliaskarę puoš angelo plunksnos

Kaunas pradėjo pasiruošimą šventiniam laikotarpiui. Iš 319 eglučių sudaryta kompozicija Vilniaus gatvėje ves tiesiai į Rotušės aikštę. Čia iškilusiuose kupoluose tradiciškai įsikurs mugės prekeiviai, edukacijų erdvė bei Senelio Kalėdos rezidencija. Kalėdų miestelį jau greitai papuoš ir pagrindinis akcentas – ypatinga eglė. Ji nušvis lapkričio 25-osios vakarą. Įžiebimo koncertą tiesiogiai transliuos LNK.

Pagrindinis akcentas – lengvumas

Šiemet Kaunas nusiteikęs švęsti lengvas Kalėdas. Žaliaskarę papuoš viltį ir ramybę simbolizuojančios angelo plunksnos. Eglės montavimo darbai Rotušės aikštėje prasidės jau kitą savaitę.

„Kai pasaulyje tvyro tokia sudėtinga situacija, norisi kažko lengvo. Kalėdos yra apie viltį. Ieškojau neprimityvaus motyvo, kuris perteiktų šią nuotaiką. Angelo plunksna simbolizuoja lengvumą. Visą kūrybos procesą pradėjome pavasarį. Pastaruosius du mėnesius formavome karkasus, darėme šablonus.

Pačioje aikštėje detales dekoruosime plunksnos motyvu. Dominuos šilta balta spalva. Mes, Lietuva, turime angelą sargą ir gyvename geriausius metus. Esame saugūs po angelo sparnu“, – sako didžiąja Kalėdų puošmena Kaune jau 15 metų besirūpinanti menininkė Jolanta Šmidtienė.

Iš viso 22–24 metrų aukštį sieksiančią eglę puoš bemaž 100 plunksnų. Dar pusė tiek numatyta dekoracijoms aplink ją. Žaliaskarės viršūnės konstrukcija bus užuomina į angeliškus sparnus.

Kelias į Kalėdų miestelį

Kol ruošiamasi Kalėdų eglės montavimui, kitose Kauno erdvėse šventiniai papuošimai matomi jau dabar. Veiksmo netrūksta ne tik Vilniaus gatvėje ar Rotušės aikštėje.

„Pasiruošimo darbai prasidėjo intensyviai. Vilniaus gatvėje žibės gerokai virš trijų šimtų eglučių. Rotušės aikštėje montuojame kupolus, kitą savaitę imsimės ir pagrindinės eglės. Miestas jau puošiamas dekoracijomis ir lemputėmis – nušvis visi pagrindiniai tiltai, aikštės, parkai, gatvės.

Kalėdinė mugė liks Rotušės aikštėje. Tradiciškai atvykusiųjų lauks Kalėdų Senelio rezidencija ir mažiesiems skirta edukacijų erdvė. Kupoluose lankytojai galės įsigyti karštos arbatos ar vaikų mėgstamų saldumynų. Daugiau informacijos apie būsimas veiklas pateiksime artimiausiu metu“, – pasakojo Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė.

Kauno Kalėdų eglė oficialiai bus įžiebta lapkričio 25 d. 19.30 val. Pagrindiniu šventiniu akcentu išliks koncertas. Kaip ir kiekvienais metais, jis pasižymės unikaliomis idėjomis, scenografija bei kviestiniais atlikėjais. Kaunas šventę dovanos ne tik miestiečiams, bet ir visai Lietuvai – televizijos eteryje renginį tiesiogiai transliuos LNK.

Puošiasi visas miestas

Šiemet kalėdinė dvasia bus jaučiama visame mieste. Kauniečius kalėdinės švieselės džiugins Santakos, Santarvės, Kalniečių, Dainavos ir Draugystės parkuose, Muzikinio teatro sodelyje bei prie miesto savivaldybės. Žiemos švenčių nuotaikomis alsuos ir Steigiamojo Seimo bei Vienybės aikštės.

Dekoracijos papuoš M. K. Čiurlionio, Panemunės, P. Vileišio, Varnių, S. Daukanto, Kauno hidroelektrinės tiltus, taip pat netoli Napoleono kalno esantį Jiesios tiltelį, Utenos gatvės viaduką, Parodos kalną. Lauko lempučių girliandomis sužibs ir medžiai L. Sapiegos gatvėje.

Kalėdinio jaukumo netrūks Vytauto, A. Juozapavičiaus, Baltų, Karaliaus Mindaugo, Taikos, Savanorių prospektuose, A. Smetonos alėjoje, L. Sapiegos, S. Daukanto, Tunelio, Vaidoto gatvėse bei Raudondvario plente.

Tamsiuoju paros metu jaukiai nušvis ir pėsčiųjų mėgstamas pasivaikščiojimų maršrutas, besidriekiantis Vilniaus gatve, Laisvės alėja.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content