Laisvės alėjos „skrajūnams“ – paskutinis įspėjimas

Artėjant Darnaus judumo savaitės renginiams, ketvirtadienį Laisvės alėjoje pristatyti nauji informaciniai ženklai. Jie skirti „lakstūnams“, pamirštantiems tvarką mišriame pėsčiųjų ir dviračių take. Prevencinių priemonių ėmėsi ir Kauno policija – pareigūnai tikrino atriedančių transporto priemonių greitį ir dalijo informacines skrajutes ir atšvaitus.

Papildomos saugumo priemonės

„Iš esmės visa Laisvės alėja yra skirta pėsčiųjų judėjimui. Tačiau daugelis pamiršta, kad kairė pusė, keliaujant Soboro link, skirta mišriam judėjimui – greta praeivių čia gali važiuoti ir dviratininkai, ir paspirtukininkai, ir vienaračių naudotojai. Paprastai čia išsitenka visi. Tačiau vis dažniau pastebima atvejų, kad vieni eismo dalyviai jaučiasi pranašesni už kitus ir pamiršta net apie elementariausią saugų greitį.

Nuo šiol apie tai primins nauji ženklai. Jeigu situacija nepagerės, imsimės griežtesnių priemonių ir „skrajūnus“ nukreipsime važiuoti kitomis arterijomis. Laisvės alėjoje saugiai turi jaustis visi“, – teigia Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Savivaldybės administracija Laisvės alėjoje papildomų saugumo priemonių ėmėsi sulaukusi nusiskundimų dėl neatsargaus dviračių ir paspirtukų vairuotojų elgesio. Ši pėsčiųjų susisiekimo arterija yra judriausia mieste, tad didelis greitis kelia pavojų visų eismo dalyvių saugumui. Nuo šiol čia bus matomi nauji informaciniai ženklai.

Pasak savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus specialistų, mišriame take pro pat pėsčiąjį leidžiama važiuoti tik tokiu greičiu, kuris yra artimas praeivio judėjimo greičiui (apie 6 km/val.), paliekant pakankamą tarpą iš vieno ar kito šono.

Drausmino „lakstūnus“

Ketvirtadienį Laisvės alėjoje transporto priemonių vairuotojai sulaukė ir Kauno policijos dėmesio. Prevencinių priemonių ėmęsi pareigūnai tikrino atvažiuojančiųjų greitį ir įspėjo apie būtinybę laikytis čia galiojančių taisyklių. Dienos rekordininku tapo 26 km/val. greičiu važiavęs dviratininkas.

„Kelis paskutinius metus pastebime, jog eismo įvykių, kuriuose dalyvauja paspirtukininkai ar dviratininkai, daugėja. Šiais metais į gydymo įstaigas kreipėsi dvigubai daugiau šių eismo įvykių dalyvių nei praėjusiais. Nors statistika ir nedžiugina, bet šios transporto priemonės, ypač paspirtukai, populiarėja, todėl problema išlieka itin aktuali.

Paspirtukininkams ir dviratininkams primename, kad jie nepamirštų saugoti savęs ir kitų eismo dalyvių – dėvėtų šalmus, važiuotų tokiu greičiu, kuris yra artimas pėsčiųjų greičiui, šias susisiekimo priemones vairuotų blaivūs, viena transporto priemone naudotųsi vienas asmuo ir laikytųsi kitų Kelių eismo taisyklių“, – primena Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos pareigūnai.

Paskutinis įspėjimas

Pastaraisiais metais ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio valstybėse ypač dėl neatsargaus paspirtukų vairuotojų elgesio fiksuojama daug skaudžių įvykių, besibaigiančių Priėmimo skubios pagalbos ir traumų skyriuje.

Kauno savivaldybė kol kas drausti naudotis paspirtukais ar dviračiais Laisvės alėjoje neketina. Visgi, jei situacija nepagerės, specialistai neatmeta galimybės imtis nepopuliarių, bet saugumą užtikrinančių sprendimų.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content