Laisvės alėjoje nušvis Ukrainos dvispalvė: tai ženklas, kad Kaunas tęs paramą karo niokojamai šaliai

2022-ųjų vasario 24 diena istorijoje išliks kaip Rusijos brutalios invazijos – Ukrainoje pradėto karo – data. Kova su okupantais tęsiasi jau ištisus metus. Būdami išvien su broliška ukrainiečių tauta kauniečiai penktadienio vakarą Vienybės aikštėje rinksis į palaikymo akciją ir paramos koncertą „Laisvė šviečia“, o Laisvės alėja bei Muzikinis teatras simboliškai nušvis mėlyna-geltona spalvomis.

Šviesa nugalės tamsą

Laisvės alėjos fontanas, abipus jo besidriekianti atkarpa tarp Maironio ir A. Mickevičiaus gatvių bei Kauno valstybinis muzikinis teatras vasario 24-osios vakarą nusidažys Ukrainos vėliavos spalvomis. Mėlynai geltona instaliacija švies pernakt.

„Ukrainiečių drąsa ir pasiaukojanti kova už mūsų visų laisvę – įkvepia ir vienija. Nušviestos miesto erdvės simbolizuoja viltį, kad šviesa visada nugali tamsą. Nuo pat pirmų dienų Kaunas išlieka drauge su mūsų broliška tauta“, – sako vicemeras Andrius Palionis.

Kaip ir prieš metus, vakarop kauniečiai kviečiami susiburti Vienybės aikštėje. Nuo 18.30 val. studentija drauge su verslo bendruomene organizuoja palaikymo akciją „Laisvė šviečia“. Susirinkusieji raginami pasipuošti Lietuvos ir Ukrainos vėliavomis, atsinešti žvakelių ir žibintuvėlių švieselių jūrai įžiebti.

Scenoje suskambės ukrainiečių choro giedamas himnas, žodį tars žinomi kauniečiai. Muzikinius pasirodymus dovanos grupės „Flash Voyage“, „Thundertale“, „Gebrasy“, „Hansanova“ ir atlikėja Gabrielė Vilkickytė. Viso renginio metu bus renkama parama Ukrainai, aukojant akcijai „RADAROM“.

Kauniečiai susitelkė gerumui

„Praėję metai parodė, kiek daug gali žmonių susitelkimas ištiesiant pagalbos ranką kenčiantiems nuo karo. Mūsų miestas, įstaigos ir nevyriausybinės organizacijos, verslo atstovai, bendruomenės ir tūkstančiai kauniečių susivienijo dėl Ukrainos.

Nuo savanorystės, paramos akcijų, priėmimo į savo namus iki apkasų žvakių gamybos esantiems fronte. Kiekvieno indėlis nepaprastai svarbus ir reikalingas“, – teigia Kauno savivaldybės Ekstremalių situacijų ir operacijų valdymo centro vadovas Paulius Keras.

Savo miestams-partneriams Ukrainoje Kaunas perdavė 10 keleivinių miesto autobusų, tiek pat greitosios medicinos pagalbos mikroautobusų, penkis buvusius policijos tarnybinius automobilius. Visos transporto priemonės išvyko pakrautos maisto produktais, medikamentais ir kitais būtiniausiais daiktais. Humanitarinė parama reguliariai gabenta ir vilkikais.

Skaičiuojama, kad saugų prieglobstį Kaune rado daugiau kaip 14 tūkst. iš karo zonos atvykusių ukrainiečių. Dauguma jų – vyresnio amžiaus žmonės, mamos su mažais vaikais. Šiuo metu Kauno mokyklas lanko daugiau kaip tūkstantis mokinių iš Ukrainos. „Žalgirio“ arenos erdvėse veikia nevalstybinė ukrainiečių mokykla „Heroiam Slava“.

Karo pabėgėliams užtikrintas nemokamas viešasis transportas, organizuojamas maitinimas, pagalba krizių atvejais. Daugiau kaip trims tūkstančiams šeimų pirmosiomis dienomis mūsų šalyje skirtos vienkartinės socialinės išmokos iš miesto biudžeto, kurių bendra suma perkopė pusę milijono eurų.

Dovanoja mobilią katilinę

„Pastaruoju metu Kauno savivaldybę pasiekė padėkos ženklai iš Ukrainos miestų. Visi jie pelnytai priklauso kiekvienam iš tūkstančių kauniečių, prisidėjusių prie paramos karo niokojamai šaliai. Šie garbingi įvertinimai atras deramą vietą miesto muziejaus ekspozicijoje. Pagalbą Kaunas teiks ir toliau“, – užtikrino miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Kaunas Ukrainai dovanoja naują „Kauno energijos“ pagamintą mobilią dyzelinę katilinę. Ją pagal poreikį naudos Ukrainos Valstybinė ekstremalių situacijų tarnyba. 900 kW galios katilinė skirta pastatų šildymui ir karšto vandens gamybai, tad pasitarnaus namams, likusiems be šildymo per masines raketų atakas.

Įrenginiai suprojektuoti ir sukomplektuoti taip, kad tilptų į standartinį jūrinį konteinerį. Jį galima greitai transportuoti į vietą, kur tuo momentu yra didžiausias šilumos poreikis. Katilinė pajėgi apšildyti apie 10, o karštu vandeniu aprūpinti iki 35 senos statybos daugiabučių.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content