Labdaros ir paramos fondo „Frida“ organizuojama konferencija – diskusija

Labdaros ir paramos fondo „Frida“ organizuojama konferencija – diskusija

„Stambulo konvencija – įrankis smurto įveikimui. Bijome ar siekiame ratifikavimo?“

2016 lapkričio mėn. 25 d.

15 – 17 val.

Kauno m. savivaldybė, Laisvės al. 96, Kaunas

Jau 5 m. Lietuvoje veikia Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas. Iki jo priėmimo buvo teigiančių, kad Marijos žemėje smurto nėra, taigi ir įstatymo nereikia. Įstatymas išleido „džiną iš butelio“, ir pernai policija į iškvietimus dėl smurto artimoje aplinkoje vyko apie 40 000 kartų.
Ką daryti toliau? Ar nacionalinėje teisėje užtenka svertų šiai įsisenėjusiai problemai spręsti? Iš kitos pusės, jei tik „gesinsime gaisrus“, bet neužsiimsime reiškinio prevencija, smurto nesumažės.
Europos sąjungoje jau yra dokumentų paketas, kuriame numatytos ne tik nuoseklios teisinės priemonės smurtui įveikti, bet ir prevenciniai veiksmai. Stambulo konvenciją jau ratifikavo 22 šalys. Pasauliui globalėjant, žmonėms keliaujant, ypač svarbu, kad visur jie gautų vienodą ir tinkamą apsaugą.
Lietuva Stambulo konvenciją pasirašė, bet ratifikavimas įstrigo, todėl dar  ir dar kartą turime nagrinėti jos naudą smurto įveikimui bei išsklaidyti visuomenėje eskaluojamą konvencijoje minimos socialinės lyties „baubą“, paprasčiausiai išsiaiškinant sąvokų reikšmes bei kalbant apie aktyvų ne tik moterų, bet ir vyrų įsitraukimą į kampaniją „Nulis tolerancijos smurtui“.

Konferencijoje-diskusijoje kviečiame dalyvauti tiek specialistus, darbe susiduriančius su smurto problematika (policininkus, švietimo, vaiko teisių, socialinius darbuotojus, NVO aktyvistus), tiek plačiosios visuomemenės atstovus.

 

 

Programa

15.00 –15.15 Dalyvių registracija

15.15 –15.30

“Baltojo kaspino 2016” ir konferencijos atidarymas – Labdaros ir paramos fondo FRIDA direktorė Daiva Baranauskė

Sveikinimo žodis – Kauno m. vicemeras Vasilijus Popovas

15.30 – 15.50 Lilija Vasiliauskienė, asociacijos Vilniaus Moterų namai vadovė, Koalicijos „Moters teisės – visuotinės zmogaus teisės“ prezidentė – „Prevencija, Apsauga, Baudžiamasis persekiojimas, Bausmės neišvengiamumas. Stambulo konvencija kaip tobuliausias įrankis įveikiant su lytimi susijusį smurtą“

15.50 – 16.10 Jurga Bučaitė-Vilkė, VDU Sociologijos katedros docentė – “Kaip suprasti socialinę lytį? Visuomenės lūkesčiai ir kasdienybė”

16.10 – 16.20 Pertrauka

16.20 – 16.40 Algis Davidavičius,VDU lektorius, filosofas – „Pokario kartos vyrų pralaimėjimas – kaip jiems ir su jais gyventi toliau?“

16.40 – 17.00 Diskusija

Registracija: [email protected] iki lapkričio 24 d. 17 val.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content