Kvietimas prisijungti prie akcijos ,,Darom 22″.

Všį „Mes Darom“, palaikoma LR Aplinkos apsaugos ministerijos, inicijuoja ilgametę nacionalinę aplinkosauginę akciją Darom’22, kuri vyks balandžio 23 d. Darom – tai tarptautinis judėjimas, turintis sveiko ir švaraus nuo atliekų pasaulio viziją. Darom suburia tūkstančius lietuvių ir yra viena reikšmingiausių pilietinių iniciatyvų, kovojanti su atliekų problema ir kurianti švarią Lietuvą. Kasmetinis aplinkos švarinimas didina sąmoningumą dėl pasaulinės atliekų problemos, sutelkia žmones, institucijas bei verslą vieningoms pastangoms spręsti šią problemą. Valymas yra šios akcijos manifestas, kuriuo siekiama esminių pokyčių. Vykdydami savo veiklą ir kampanijas, mes siekiame sukurti perėjimą prie geresnio išteklių valdymo ir įkvėpti protingesnio dizaino, gamybos ir vartojimo pasirinkimą. Visiems akcijos dalyviams ir savivaldybėms iš anksto bus parengta ir paskelbta atmintinė kaip teisingai rūšiuoti atliekas akcijos metu ir kokias atliekas priima RATC. Všį „Mes Darom“ koordinuos savanorius, kurie RATC surinkimo punktuose padės koordinuoti atvykstančius srautus.

2022 METŲ AKCIJOS FORMATAS KAS GALI DALYVAUTI: pavieniai asmenys, šeimos arba namų ūkiai, miestų, miestelių ir rajonų bendruomenės, organizacijos, verslo įmonės ir visi kam rūpi aplinkosauga. Dalyvių registracija šiemet nebus vykdoma.

KAS TVARKOMA: savivaldybės rekomenduotinos teritorijos bus pažymėtos „MES DAROM“ programėlėje.

KAS IR KUR PRISTATO SURINKTAS ATLIEKAS: surinktas ir išrūšiuotas atliekas į regioninių ir apskričių aplinkos tvarkymo centrų (RATC) aikšteles pristato patys akcijos dalyviai. Tokia tvarka siekame didesnio žmonių sąmoningumo ne tik surenkant, bet ir rūšiuojant bei išvežant atliekas. Tokiu būdu didės ir žmonių suvokimas kas yra RATC kaip jie veikia, kokias funkcijas atlieka, kiek kainuoja atliekų tvarkymas. RATC aikštelės bus pažymėtos „MES DAROM“ programėlėje. AKCIJOS SAVANORIAI: atsižvelgiant į šių metų formatą, savanorių pagalbos prašysime tik atliekų tvarkymo aikštelėse. PRIEMONĖS AKCIJOS DALYVIAMS: atliekoms RINKTI IR RŪŠIUOTI reikalingais maišais pasirūpina patys akcijos dalyviai arba savivaldybių atstovai. Lietuvos savivaldybių, kurios sutinka ir nori prisijungti prie akcijos, prašome iki balandžio 14 d. užpildyti šiais metais tvarkytinas viešas erdves ir pažymėti jas „MES DAROM“ programėlėje. Tvarkytinų vietų žymėjimas nesudėtingas ir startuos balandžio 11 d. Prisijungimai prie „MES DAROM“ programėlės ir instrukcija kaip teisingai pažymėti vietas atskiru laišku savivaldybėms bus atsiųsta balandžio 11 d. Be to, balandžio 11 d. informuosime ir kurie RATC prisijungia prie šiemetinės akcijos. Darom’22 siekia paskatinti gyventojus ne tik rinkti atliekas, tačiau ir jas rūšiuoti bei pristatyti į regioninius atliekų tvarkymo centrus. Kampanija Darom’22 kviečia: ŠVIESTI, BURTI, KURTI IR ATKURTI! Informacinės kampanijos laikotarpis: 04.11-04.23 Pagrindinis informacinis rėmėjas: veiksime drąsiai bei kalbėsime garsiai kartu su Nacionaliniu Lietuvos radiju ir televizija (LRT). APIE VŠĮ „MES DAROM“ Visuomeninė organizacija Všį „Mes Darom“ – šviečia jaunimą, buria bendruomenes, kuria inovatyvius sprendimus ir padeda atkurti gamtai padarytą žalą. Mūsų vizija – stipriausias Lietuvoje aplinkosaugos think-tank‘as (mokslinis institutas), kuris teikia moksliniais tyrimais ir studijomis pagrįstus sprendimus. Mūsų misija – šviesti, burti, kurti ir atkurti. Lietuvoje šiukšlių problema nebus išspręsta tol kol neužaugs nauja karta, gerbianti ir tausojanti gamtą, bei jos nešiukšlinanti. Todėl šiemet visuomeninė organizacija „Mes Darom“ inicijuos ilgalaikius projektus jaunajai kartai.

Apie savo dalyvavimą prašome informuoti Gintautą Dulską el.p. [email protected]. Jis mielai atsakys į visus jums kylančius klausimus

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content