Kvietimas dalyvauti seminare „Demokratija ir vietos savivalda”

Kviečiame dalyvauti 2015 m. rugsėjo 15 d. 10 val. vyksiančiame tarptautinei demokratijos dienai skirtame seminare „Demokratija ir vietos savivalda” Kauno miesto savivaldybės Didžiojoje salėje. Apie demokratijos suvokimą ir vertinimą Kauno regione, piliečių sąveiką su valdžia ir bendruomenių svarbą demokratijai diskutuos Kauno technologijos universiteto politologai ir sociologai, taip pat Kauno miesto tarybos nariai, seniūnai, seniūnaičiai, bendruomenių atstovai.

Vietos savivalda yra arčiausiai piliečių esanti valdžia. Nuo to, kokios stiprios ir aktyvios vietos bendruomenės, didžia dalimi priklauso, kaip šalyje funkcionuoja demokratija. Demokratinėse visuomenėse yra ypač svarbūs gyventojų požiūriai. Jie parodo, kuo piliečiai tiki, ko nori, bijo ir kam teikia pirmenybę. Iki šiol trūko išsamių duomenų apie piliečių požiūrius į demokratiją Europos šalyse. Europos socialinis tyrimas (EST) atskirai ir specialiai tyrė demokratijos problemas. Jame buvo atlikta apytiksliai 54 600 interviu su 29-ių Europos šalių gyventojais. Šis tyrimas leidžia analizuoti demokratijos suvokimą ne tik atskirose Europos valstybėse, bet ir skirtinguose šių šalių regionuose. Europos socialinį tyrimą Lietuvoje finansuoja Lietuvos mokslo taryba. Su Europos socialinio tyrimo rezultatais galite susipažinti specialiame leidinyje paspaudę šią nuorodą:

http://www.lidata.eu/files/naujienos/2015-06-17/ESS_Topline_Results_4_LT.pdf.

Seminarą organizuoja Kauno technologijos universiteto Viešosios politikos ir administravimo institutas ir Kauno miesto savivaldybės Valdymo ir bendruomenių plėtojimo komitetas. Europos socialinį tyrimą (EST) Lietuvoje finansuoja Lietuvos mokslo taryba.

 

Apie dalyvavimą būtinai praneškite iki rugsėjo 9 d. el. paštu [email protected].  Jei kils klausimų, skambinkite tel. 8 622 18238.

 

Pagarbiai,

Renginio organizatoriai

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content