Kviečiame prisijungti prie aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam“

   

 

 

 

 

Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos, VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos“ kartu su savivaldybe organizuojamas aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“, jau šeštus metus kviečia gyventojus saugoti savo aplinką. Šiuo projektu siekiama, kad elektronikos, nešiojamų baterijų, autoservisų atliekos nebūtų šalinamos su kitomis atliekomis, sumažėtų aplinkos tarša ir kt.

Švietimo įstaigose jau prasidėjo naujas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas. Už išrūšiuotas ir priduotas atliekas mokyklos, kaip ir kiekvienais metais, gaus taškus, kuriuos iškeis į įvairias prekes ar paslaugas. Rūšiuoti skatinančiame projekte dabar jau dalyvauja 1,4 tūkst. švietimo įstaigų visoje Lietuvoje. Nuo projekto pradžios iš švietimo įstaigų surinkta daugiau negu 1511 t elektros ir elektroninės įrangos atliekų bei virš 59 t baterijų atliekų. Šiemet mokiniai papildomai kviečiami dalyvauti piešinių konkurse ir piešti pagal raktažodžius – „Mes rūšiuojam/elektronika/baterijos“, piešinyje turi atsiskleisti visi raktažodžiai. Piešinius reikia siųsti skaitmenine forma (t.y. nuotrauką arba skenuotą kopiją) elektroniniu paštu [email protected] arba piešinio originalą adresu Fabijoniškių g. 96 , LT-07100 Vilnius, Lietuva. Papildomo piešinių konkurso dalyviai turės galimybę laimėti Molten krepšinio kamuolius.

Taip pat visos norinčios įmonės gali dalyvauti projekte „Mes rūšiuojam. Įmonėje“- rinkti elektronikos bei baterijų atliekas ir kaupti taškus, o elektriniais įrankiais prekiaujančios, juos remontuojančios ar nuomuojančios įmonės gali dalyvauti projekte „Mes rūšiuojam įrankius“, kurio metu superkami seni nebenaudojami elektriniai įrankiai. Aktyvūs, veiklūs bendruomenių gyventojai kviečiami tapti „Mes rūšiuojam“ Ambasadoriais ir suvienijant bendruomenę rinkti elektronikos, buitinės technikos, baterijų atliekas, o už sukauptus taškus įsigyti bendruomenei ir Ambasadoriui reikalingų prekių ir/ar paslaugų. Taip pat iš legaliai savo veiklą vykdančių automobilių ardytojų, dalyvaujančių projekte „Mes rūšiuojam Automobilių atliekas“, bus nemokamai išvežamos neigiamą rinkos vertę turinčios atliekos, o projekto „Mes rūšiuojam autoservise“ metu transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdantys asmenys informuojami apie tinkamą alyvų, vidaus degimo variklių degalų, tepalų, oro filtrų, automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekų sutvarkymą, pridavimo galimybes, taip pat geriausiomis sąlygomis surenkamos autoservisų atliekos.

Visa informacija apie projektą „Mes rūšiuojam“ ir skirtingas jo dalis – projekto internetinėje svetainėje www.mesrusiuojam.lt.

Gamintojų ir Importuotojų Asociacija ir VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ yra pelno nesiekiančios, licencijuotos organizacijos, kurių tikslas – organizuoti ir finansuoti apmokestinamųjų gaminių (baterijų ir akumuliatorių, vidaus degimo variklių degalų, tepalų, oro filtrų, hidraulinių amortizatorių, padangų), elektros ir elektroninės įrangos, alyvų atliekų ir eksploatuoti netinkamų transporto priemonių (toliau – Gaminių atliekos) surinkimą ir perdirbimą. Siekiant užtikrinti tinkamą Gaminių atliekų surinkimą, didinti surenkamų Gaminių atliekų kiekį bei sumažinti šių atliekų patekimą į aplinką ir sąvartynus Gamintojų ir Importuotojų Asociacija ir VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ bendradarbiaujant su savivaldybėmis, regioniniais atliekų tvarkymo centrais bei kitais partneriais įgyvendina nacionalinį projektą „Mes rūšiuojam“, kurio metu visose Lietuvos savivaldybėse ekonominėmis priemonėmis gyventojai skatinami Gaminių atliekas rūšiuoti, rinkti atskirai ir perduoti teisėtiems atliekų tvarkytojams. Projektas „Mes rūšiuojam“ unikalus tuo, kad jame gali dalyvauti visos  savivaldybės teritorijoje esančios įmonės, įstaigos organizacijos ir gyventojai, visiems asmenims už išrūšiuotas ir perduotas atliekų tvarkytojui Gaminių atliekas bus atsilyginta projekto partnerių prekėmis, suteiktomis paslaugomis, dovanomis, prizais, dalis atliekų bus superkama. Atliekų surinkimą vykdys UAB „Atliekų tvarkymo centras“.

Nacionalinis projektas „Mes rūšiuojam“ susideda iš šių dalių:

  1. „Mes rūšiuojam Mokykloje“, kurio metu švietimo įstaigose visoje Lietuvoje (šiame projekte aktyviai dalyvauja daugiau negu 1400 švietimo įstaigų) yra renkamos elektros ir elektroninės įrangos ir nešiojamųjų baterijų atliekos;
  2. „Mes rūšiuojam Įmonėje“, kurio metu įmonėse, įstaigose ir organizacijose visoje Lietuvoje (šiame projekte aktyviai dalyvauja 1079 įmonių) yra renkamos elektros ir elektroninės įrangos ir nešiojamųjų baterijų atliekos;
  3. „Mes rūšiuojam Autoservise“, kurio metu transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdančius asmenis informuojame apie tinkamą alyvų, vidaus degimo variklių degalų, tepalų, oro filtrų, automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekų sutvarkymą bei sudaro palankias šių atliekų pridavimo galimybes;
  4. „Mes rūšiuojam automobilių atliekas“, kurio metu iš  savivaldybėje esančių legalių automobilių ardytojų renkamos neigiamą rinkos vertę turinčios automobilių atliekos;
  5. „Mes rūšiuojam. Ambasadoriai“, kurio metu iš  savivaldybėje esančių Ambasadorių (šiame projekte visoje Lietuvoje dalyvauja daugiau nei 748 Ambasadoriai), jų atstovaujamų seniūnijų, bendruomenių, renkamos elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų ir akumuliatorių atliekos;
  6. „Mes rūšiuojam įrankius“, kurio metu iš elektriniais įrankiais prekiaujančių, juos nuomuojančių, remontuojančių įmonių, statybų bendrovių superkami seni, nebenaudojami elektriniai įrankiai;
  7. „Mes rūšiuojam. Akademija“, kurio metu švietimo įstaigose, darželiuose, organizacijose vedamos Gaminių rūšiavimo pamokos.

Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad visi prisijungę prie projekto „Mes rūšiuojam“, rūšiavę ir rinkę atskirai Gaminių atliekas, projekto nuostatuose nustatyta tvarka, turės galimybę eiti į kino teatrą, įsigyti sporto prekių, knygų bei gauti kitų vertingų dovanų ir prizų, o svarbiausia ženkliai prisidėti prie mus supančios aplinkos išsaugojimo. Projekto organizatoriai visas įmones įstaigas ir organizacijas aprūpins atliekų surinkimo talpomis bei užtikrins atliekų surinkimą ir perdirbimą. Taip pat šiam projektui viešinti yra pagaminti specialūs plakatai.

Primename, kad Gamintojų ir Importuotojų Asociacija ir VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ bendradarbiaudamos su partneriais baigia kurti naują aplinkosauginę internetinę platformą atliekos.lt, kuri skirta gyventojams, įmonėms, organizacijoms. Šioje svetainėje pagal savivaldybes bus galima rasti visą reikiamą informaciją apie atliekų tvarkytojus, tinkamą atliekų sutvarkymą, jų priėmimo vietas, surinkimo galimybes ir kt. Prašome savivaldybių pateikti atstovo kontaktus, su kuriuo galėtume derinti informaciją apie savivaldybės teritorijoje savo veiklą vykdančius atliekų tvarkytojus bei informacijos apie projektą talpinimą savivaldybės internetinėje svetainėje.

Prašome paraginti Jūsų savivaldybės gyventojus ir įmones prisijungti prie projekto „Mes rūšiuojam“ bei savo internetinėje svetainėje patalpinti projekto organizatorių parengtą informaciją apie projektą „Mes rūšiuojam“ ir pagal galimybes ją perduoti vietos žiniasklaidai.

Taip pat kviečiame Jus bei kitas Jūsų savivaldybėje veikiančias įmones, įstaigas ir organizacijas prisijungti prie unikalaus nacionalinio aplinkosauginio projekto „Mes rūšiuojam“ taip ne tik parodant pavyzdį kitiems asmenims, bet ir prisidedant prie gamtos išsaugojimo.

Dėl papildomos informacijos galite kreiptis el. paštu [email protected] arba telefonu 8 684 41360.

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content