KVIEČIAME Į PIRMĄJĮ LIETUVOJE NACIONALINĮ APLINKOSAUGOS EGZAMINĄ.

Kviečiame į pirmąjį Lietuvoje Nacionalinį aplinkosaugos egzaminą

Data 2022 10 06
Įvertinimas
0
AM puslapio nuotraukos - 2022-10-06T093202.526.png

Pirmą kartą Lietuvoje vyks Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas. Pasitikrinti žinias gyventojai galės spalio 24 dieną, kai bus minima Tarptautinė klimato kaitos diena. Egzaminą laikyti bus galima specialioje internetinėje platformoje.

 

Registruotis kviečiami tiek moksleiviai, tiek ir suaugusieji ar net aplinkosaugos sektoriaus ekspertai visi turės galimybę pademonstruoti žinias savo kategorijoje ir laimėti prizus. Laikydami egzaminą gyventojai žinias galės patikrinti klimato kaitos, atliekų tvarkymo, gyvosios gamtos, energetikos, žiedinės ekonomikos ir Europos žaliojo kurso temose.

 

Kiekvienai iš dalyvių kategorijų klausimus formuoja daugiau nei 20ies aplinkosaugos ekspertų komisija, kurią sudaro atstovai iš nevyriausybinio, verslo ir valstybinio sektorių, tarp jų aplinkos ministro patarėjas Marius Čepulis, klimato kaitos ekspertas Silvestras Dikčius, aplinkosauginės Prezidento Valdo Adamkaus premijos laureatas Giedrius Bučas ir kiti.

 

Šiuo egzaminu siekiama ne tik patikrinti gyventojų žinias, įvertinti visuomenės ekologinį raštingumą, bet ir sudominti aplinkosaugos temomis platesnę visuomenės dalį.

 

Iš anksto užsiregistravusių dalyvių pašto dėžutes pasieks naudinga informacija ir patarimai, kaip geriau pasiruošti egzaminui.

 

Geriausiai egzamine pasirodę dalyviai bus apdovanoti prizais specialioje egzamino laureatų apdovanojimo ceremonijoje. Aplinkos ministerija įsteigė specialų prizą – kelionę moksleivių grupei Baltijos jūros būklę stebinčiu moksliniu laivu „Vėjūnas“, kuris priklauso Aplinkos apsaugos agentūrai.

 

Renginį organizuoja Žaliosios politikos institutas, Nyderlandų Karalystės ambasada ir LRT. Projektą globoja Aplinkos ministerija. Projekto partneriai – „Ignitis“ grupė, VšĮ „Žaliasis taškas“, bendrovė „Ecococon“, žurnalas „National Geographic Lietuva“, Vilniaus miesto ir Klaipėdos miesto savivaldybės.

 

Daugiau informacijos apie Nacionalinį aplinkosaugos egzaminą rasite čia .

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content