Kviečiame į parodos „Kopūstų lauko archivizijos“ atidarymą

Kviečiame į parodos „Kopūstų lauko archivizijos“ atidarymą,

kuris vyks vasario 28 d. 10.30 val.

Kauno miesto savivaldybės fojė (Laisvės al. 96)

Parodoje bus pristatyti projekto „Kopūstų lauko archivizijos“ metu sukurti architektūros ir landšafto pasiūlymai Kopūstų lauko teritorijai bei kūrybinio proceso video dokumentinka.

Man realiai buvo įdomu matyti tiek daug kūrybingo jaunimo (tiek lietuvių,tiek užsieniečių)ir klausyti jų idėjų, gal kartais ir beprotiškų. Matyti jų pastangas bendrauti su vietos bendruomene (ne visada sėkmingas 🙂) Manau, šis projektas turėjo padėti mums susivokti ko mes, kaip bendruomenė (visų Šančių) norime, tikimės iš tos vietos.”

 Rytis Blažaitis, šančietis

 

Apie projektą

2016 m. rugsėjo 22-25 dienomis Žemųjų Šančių bendruomenė, bendradarbiaujant su Architektų sąjungos Kauno skyriumi pakvietė architektus, menininkus, miesto tyrėjus ir bendruomenės narius, besidominčius miesto viešosiomis erdvėmis ir kolektyvine kūryba, dalyvauti architektūros ir landšafto konkurse „Kopūstų lauko archivizijos“. Konkursas vyko Kaune, teritorijoje vadinamoje Kopūstų lauku, esančioje Žemųjų Šančių kareivinių miestelyje. Ši vieša vieta žinoma dėl iš apačios kilusios pilietinės iniciatyvos, kuri pasireiškė vietos gyventojų susitelkimu keičiant daugiau nei dvidešimt metų dykvietės statusą turėjusią teritoriją į žmonių naudojamą kultūrinę erdvę.

Projekto dalyviams buvo iškeltos šios sąlygos:

  1. Sukurti realiai įgyvendinamą ekologiškai tvarios architektūros ir landšafto projektą.
  2. Atskleisti vietos  patogumą ir įvaizdį, privažiavimą ir susisiekimą, veiklas ir socialumą.
  3. Numatyti dešimt veiklos zonų – priežasčių, dėl kurių žmonės norėtų būti toje vietoje.
  4. Sukurti esamų statinių (trijų XIX a. arkinių sandėlių, skirtų raugintų kopūstų saugojimui) konversiją į vaikų ir suaugusiųjų neformaliam švietimui ir užimtumui skirtą centrą.
  5. Sukurti vietos jungtis tarp pagrindinių rajono urbanistinių ir gamtinių taškų.
  6. Remtis apklausos duomenimis, atspindinčiais vietos gyventojų poreikius.
  7. Dirbti komandoje su vietos gyventojais.

Projektus kritiškai analizavo komisija, kurią sudarė architektai‒ekspertai Audra Kaušpedienė, Linas Tuleikis, Jurgis Rimvydas Palys ir menininkai Tim Collins ir Reiko Goto Collins.

Projektus vertino Ž. Šančių bendruomenė. Laimėtoju buvo išrinktas I‒osios komandos  projektas „Šančių širdis: jungtys ir kraujagyslės“.

Konkurso dalyviai I komanda: Otilija Staskonyte, Paulius Kliučininkas, Gediminas Kubilius, Vytenis Jakas, Vytautė Alvikaitė, Jacob Elior Berkowitz; II komanda: Mindaugas Vosylius, Michail Železniak, Bezhan Kholikov, Nick Gorohov; III komanda: Deividas Jankauskas, Gvidas Kraujalis, Martynas Kilius, Luiza Sevele, Raphael Pelengaris; IV komanda: Arvydas Venckus, Kazimieras Daunoras, Rūta Jagelavičiūtė, Karolina Undraitytė, Austėja Mačikūnaitė, Kęstutis Vaikšnoras.

Projekto organizatorė Žemųjų Šančių bendruomenė

Rėmėja Lietuvos  Kultūros taryba

Partneriai ‒ Architektų sąjungos Kauno skyrius, archtektūros festivalis KAFe, KTU Statybos ir architektūros fakultetas

Koordinatorius ‒ Kęstutis Vaikšnoras

Savanoriai Algirdas Ramonas, Michail Železniak, Deividas Jankauskas

Projekto vadovai Vita Gelūnienė ir Ed Carroll

 

Kontaktai ‒ [email protected], tel.: 869993787

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content