Kviečiame į E. Gudo knygos pristatymą Karo muziejuje

Kovo 22-ąją, trečiadienį, 17.30 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje bus pristatyta istoriko Eimanto Gudo knyga apie garsiausias LDK gimines „Mėlynas kraujas. Įtakingiausios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės giminės“ (leidykla Alma Littera). Susitikimo metu knygos autorius, Valdovų rūmų kultūros istorikas E. Gudas ir karo istorikas prof. V. Rakutis pasidalins savo įžvalgomis apie šimtmečiais LDK valdovams ir Lenkijos karaliams tarnavusias Radvilų, Chodkevičių, Pacų, Sapiegų ir Tiškevičių gimines, papasakos apie jų klestėjimo, pakilimo bei nuopuolio laikotarpius.

Renginys NEMOKAMAS! Renginio metu bus galima įsigyti autoriaus knygą ir gauti autografą.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Apie knygą:

 Radvilos, Chodkevičiai, Sapiegos, Pacai, Tiškevičiai – penkios įtakingiausios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės giminės, šimtmečius tarnavusios Lietuvos didiesiems kunigaikščiams, Lenkijos karaliams, kūrusios sąjungas ir rezgusios intrigas, konkuravusios tarpusavyje. Šios giminės apsukriai valdė valstybę, užėmė aukščiausias karo vadų, diplomatų ir administratorių pozicijas.

Kuriam Radvilai laiškus Prancūzijos karalius Liudvikas XIII pradėdavo kreipiniu „pusbroli“? Kuris Lietuvos ir Lenkijos valdovas suėdė Pacų giminę? Kodėl tarpukario Lietuvai nereikėjo Tiškevičių ir kitų aristokratų? – tokie ir panašūs klausimai analizuojami E. Gudo knygoje. Autorius knygoje detaliai perteikia šių didžiausią galią turėjusių giminių istorijas, analizuoja jų klestėjimo, pakilimo ir nuopuolio laikotarpius.

Daugiau informacijos: Regina Rajeckienė, tel. nr. (8 37) 22 28 47 arba https://almalittera.lt/products/melynas-kraujas

Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama.

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content