Kviečiame dalyvauti Aleksoto seniūnaičių rinkimuose

KANDIDATŲ Į SENIŪNAIČIUS KĖLIMAS

 • Kandidatu į seniūnaičius gali būti siūlomas pilnametis seniūnaitijos gyventojas, deklaravęs gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje, kurioje jo kandidatūra siūloma į seniūnaičius.
 • Kandidatus į seniūnaičius gali siūlyti pilnamečiai gyventojai, deklaravę gyvenamąją vietą seniūnaitijos teritorijoje, ir seniūnaitijoje veiklą vykdančios bendruomeninės organizacijos.
 • Seniūnaičiu negali būti renkamas asmuo, kuris:
 1. įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą;
 2. yra įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos narys;
 3. yra Savivaldybės tarybos narys, Administracijos direktorius, Savivaldybės kontrolierius, Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas;
 4. teismo pripažintas neveiksniu tam tikroje srityje.
 • Siūlant kandidatus į seniūnaičius, kartu su siūlymu reikia pateikti:
 1. rašytinį kandidato sutikimą (Aprašo 1 priedas);
 2. kandidato asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
 3. kandidato gyvenimo aprašymą;
 4. patvirtintą susirinkimo protokolo kopiją arba jo išrašą, jei kandidatą siūlo bendruomeninė organizacija.
 • Rašytiniu sutikimu kandidatas patvirtina, kad nėra aplinkybių, numatytų Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 33 straipsnio 6, 7 ir 8 dalyse. Jei paaiškėja, kad šios aplinkybės yra:
 1. kandidato registravimo laikotarpiu Administracijos direktoriaus sudaryta komisija seniūnaičių rinkimams organizuoti ir vykdyti (toliau – Komisija) priima sprendimą neregistruoti kandidato arba išbraukti jį iš kandidatų sąrašo;
 2. rinkimų metu Komisija priima sprendimą neleisti kandidatui būti renkamam ir anuliuoja visus balsus, skirtus kandidatui;
 3. kai kandidatas jau išrinktas seniūnaičiu ir Administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintas seniūnaičių sąrašas, šio seniūnaičio įgaliojimai panaikinami Administracijos direktoriaus įsakymu pakeičiant seniūnaičių sąrašą ir vietoj jo įrašant kitą daugiausiai balsų toje seniūnaitijoje surinkusį kandidatą. Jeigu kito kandidato nėra, rengiami pakartotiniai rinkimai.
 • Kandidatus, patikrinusi jų deklaruotą gyvenamąją vietą, registruoja Komisija. Kiekvienos seniūnaitijos kandidatai registruojami žurnaluose ir jiems suteikiamas eilės numeris.
 • Kandidatai registruojami 10 darbo dienų nuo skelbimo, nurodyto Aprašo 7 punkte, paskelbimo datos.
 • Pasibaigus kandidatų registracijai, kandidatų sąrašai paskelbiami seniūnijos interneto tinklalapyje ir skelbimų lentoje, taip pat vietinėse ar regioninėse visuomenės informavimo priemonėse.
 • Pasibaigus kandidatų registracijai, kandidatų sąrašai perduodami Savivaldybės administracijos E. paslaugų ir informacinių technologijų skyriui.
 • Kandidatas gali atšaukti savo kandidatūrą iki rinkimų, pateikęs Komisijai rašytinį atsisakymą kandidatuoti.

2017 m. balandžio 24–28 d. skelbiami Aleksoto seniūnijos seniūnaičių rinkimai.

Pakartotini rinkimai (prireikus) 2017 m. gegužės 15–19 d. imtinai.

Aleksoto, Birutės, Fredos, Kazliškių ir Marvelės seniūnaitijose seniūnaičiai bus renkami apklausos būdu: gyventojams balsuojant elektroninėmis ryšio priemonėmis internetu arba pildant popierinius apklausos lapus Aleksoto seniūnijos patalpose.

Balsavimas elektroninėmis ryšio priemonėmis internetu vyks nuo 2017 m. balandžio 24 d. 8 val. iki balandžio 28 d. 12 val. interneto svetainėje adresu: http://seniunaiciai.kaunas.lt

Balsavimas pildant popierinius apklausos lapus Aleksoto seniūnijos patalpose adresu Veiverių g. 132, Kaunas vyks:

2017 m. balandžio 24 d. (pirmadienį) 8–12 val. ir 12.45–17 val.;

2017 m. balandžio 25 d. (antradienį) 8–12 val. ir 12.45–17 val.;

2017 m. balandžio 26 d. (trečiadienį) 8–12 val. ir 12.45–19 val.;

2017 m. balandžio 27 d. (ketvirtadienį) 8–12 val. ir 12.45–19 val.;

2017 m. balandžio 28 d. (penktadienį) 8–12 val.

 

Seniūnaitį rinkti turi teisę pilnamečiai seniūnaitijos gyventojai, kurie 2017 m. kovo 31 dieną (pakartotinių rinkimų 2017 m. balandžio 28 dieną) yra deklaravę savo gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje.

Kandidatus į seniūnaičius gali siūlyti pilnamečiai gyventojai, deklaravę gyvenamąją vietą seniūnaitijos teritorijoje, ir seniūnaitijoje veiklą vykdančios bendruomeninės organizacijos.

Kandidatai registruojami Aleksoto seniūnijoje nuo balandžio 3 d. iki balandžio 14 d. imtinai.

 

Aleksoto seniūnijos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content