Kviečiame Bendruomeninę organizaciją deleguoti savo narį į Bendruomeninių organizacijų tarybą

Informuojame, kad 2022 m. gegužės 14 d. baigiasi Kauno miesto savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos (toliau – Taryba) 3 metų kadencija.

Primename, kad Taryba sudaroma Kauno miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) tarybos sprendimu laikantis šio principo: ne daugiau kaip ½ Tarybos narių sudaro Savivaldybės institucijų ir įstaigų atstovai ir ne mažiau kaip 1/2 Tarybos narių sudaro bendruomeninių organizacijų, veikiančių Savivaldybės teritorijoje, atstovai.

Bendruomeninių organizacijų atstovus į Tarybą deleguoja ir jų skaičių nustato Savivaldybės teritorijoje veikianti ir ne mažiau kaip 1/2 Savivaldybės teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų vienijanti organizacija.

Taryba yra sudaroma iš 22 narių: 11 Savivaldybės institucijų ir įstaigų atstovų ir 11 bendruomeninių organizacijų atstovų (po vieną atstovą iš kiekvienos seniūnijos), kurių rinkimus organizuoja Savivaldybės administracijos direktorius tokia tvarka:

 • Savivaldybės administracijos seniūnijų teritorijose veikiančios bendruomeninės organizacijos pasiūlo kandidatus į Tarybą;
 • seniūnas arba jo įgaliotas asmuo įvertina bendruomeninės organizacijos, deleguojančios savo atstovą į Tarybą, atitiktį bendruomeninės organizacijos kriterijams, nustatytiems Lietuvos Respublikos bendruomeninių organizacijų plėtros įstatyme ir Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme. Jeigu nustatoma, kad bendruomeninė organizacija neatitinka įstatymuose nustatytų kriterijų, organizacija neturi teisės dalyvauti deleguojant į Tarybą, o jos pasiūlymai dėl kandidatų laikomi negaliojančiais;
 • jei bendruomeninių organizacijų, veikiančių tos seniūnijos teritorijoje, yra daugiau nei
  jiems skirtų vietų Taryboje, bendruomeninių organizacijų deleguojami seniūno sušauktame bendruomeninių organizacijų vadovų ar jų įgaliotų asmenų
  Atstovai išrenkami balsavimo būdu. Balsuojant kiekviena bendruomeninė organizacija
  turi po vieną balsą. Rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu juose balsavo ne mažiau kaip 1/2 seniūnijos
  teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų. Išrinktais laikomi daugiausiai balsų surinkę
  kandidatai.

Iki kovo 21 d. iki 15 val. prašome pateikti informaciją:

 • Steigimo sutarties, galiojančių įstatų, įregistruotų Juridinių asmenų registre, kopijas, vietoje įstatų gali būti teikiamas išplėstinis Juridinių asmenų registro išrašas;
 • narių sąrašo patvirtintą kopiją;
 • Oficialių raštą dėl konkretaus atstovo delegavimo į Tarybą.

Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą informaciją

Antradienį, kovo 22 d. 16 val. kviečiu sueigą Panemunės seniūnijoje, Vaidoto g. 115. Sueigos metu balsuosime už kandidatą, kuris atstovautų Panemunės seniūnijoje veikiančių bendruomenių interesus.

 

Mūsų seniūnijoje yra daugiau bendruomeninių organizacijų, veikiančių seniūnijos teritorijoje, nei
jiems skirtų vietų Taryboje (1 atstovas nuo seniūnijos), bendruomeninių organizacijų deleguojami atstovai išrenkami ir
deleguojami seniūno sušauktame bendruomeninių organizacijų vadovų ar jų įgaliotų asmenų
susirinkime. Atstovai išrenkami balsavimo būdu. Balsuojant kiekviena bendruomeninė organizacija turi po vieną balsą.

Rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu juose balsavo ne mažiau kaip 1/2 seniūnijos teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų. Išrinktais laikomi daugiausiai balsų surinkę kandidatai.

Jeigu nustatoma, kad bendruomeninė organizacija neatitinka įstatymuose nustatytų kriterijų, organizacija neturi teisės dalyvauti deleguojant į Tarybą, o jos pasiūlymai dėl kandidatų laikomi negaliojančiais.

 

BENDRUOMENINIŲ ORGANIZACIJŲ ATSTOVŲ DELEGUOJAMŲ Į KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS BENDRUOMENINIŲ ORGANIZACIJŲ TARYBĄ 2022-2025 M. KADENCIJAI, KUOMET SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE ORGANIZACIJOS, VIENIJANČIOS NE MAŽIAU KAIP 1/2 SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE VEIKIANČIŲ BENDRUOMENINIŲ ORGANIZACIJŲ NĖRA, RINKIMŲ ATMINTINĖ

Bendruomeninė organizacija, turinti teisę deleguoti savo narį į Bendruomeninių organizacijų tarybą, turi atitikti šiuos Bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymo 2 straipsnio 1 dalyje ir Vietos savivaldos įstatymo 3 straipsnio 13 dalyje nustatytus kriterijus:

1) teisinė forma – asociacija;

2) steigėjai ir nariai – gyvenamosios vietovės bendruomenės (jos dalies arba kelių gyvenamųjų vietovių) gyventojai (jų atstovai) (t. y. savivaldybės gyvenamosios vietovės (jos dalies arba kelių gyvenamųjų vietovių) gyventojai, susieti bendrais gyvenimo kaimynystėje poreikiais ir interesais ir tenkindami šiuos poreikius ir interesus veikiantys įvairiomis tiesioginio dalyvavimo formomis (susirinkimas, viešas svarstymas, apklausa, veikla per savo atstovus, bendruomeninės organizacijos ir kt.);

3) paskirtis – per iniciatyvas įgyvendinti viešuosius interesus, susijusius su gyvenimu kaimynystėje.

Jeigu nustatoma, kad bendruomeninė organizacija neatitinka įstatymuose nustatytų kriterijų, organizacija neturi teisės dalyvauti deleguojant į Tarybą, o jos pasiūlymai dėl kandidatų laikomi negaliojančiais.

11 bendruomeninių organizacijų atstovų (po vieną iš kiekvienos seniūnijos) deleguojama tokia tvarka:

 1. Seniūnijos paskelbia viešą kvietimą seniūnijoje veikiančioms bendruomeninės organizacijoms deleguoti savo atstovus į Tarybą. Kvietimas publikuojamas seniūnijos internetinėje svetainėje, informacinėse lentose ir kitais gyventojams prieinamais informavimo būdais.
 2. Bendruomeninė organizacija iki 2022 m. kovo 21 d turi pateikti seniūnijai šią informaciją:
 • Steigimo sutarties, galiojančių įstatų, įregistruotų Juridinių asmenų registre, kopijas, vietoje įstatų gali būti teikiamas išplėstinis Juridinių asmenų registro išrašas;
 • narių sąrašo patvirtintą kopiją;
 • Oficialių raštą dėl konkretaus atstovo delegavimo į Tarybą.
 1. Seniūnas arba jo įgaliotas asmuo įvertina bendruomeninės organizacijos, deleguojančios savo atstovą į Tarybą, atitiktį bendruomeninės organizacijos kriterijams, nustatytiems Lietuvos Respublikos bendruomeninių organizacijų plėtros įstatyme ir Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme. Jeigu nustatoma, kad bendruomeninė organizacija neatitinka įstatymuose nustatytų kriterijų, organizacija neturi teisės dalyvauti deleguojant į Tarybą, o jos pasiūlymai dėl kandidatų laikomi negaliojančiais;
 2. Jei bendruomeninių organizacijų, veikiančių tos seniūnijos teritorijoje, yra daugiau nei
  jiems skirtų vietų Taryboje, bendruomeninių organizacijų deleguojami atstovai išrenkami ir
  deleguojami seniūno sušauktame bendruomeninių organizacijų vadovų ar jų įgaliotų asmenų
  Atstovai išrenkami balsavimo būdu. Balsuojant kiekviena bendruomeninė organizacija turi po vieną balsą. Rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu juose balsavo ne mažiau kaip 1/2 seniūnijos teritorijoje veikiančių bendruomeninių organizacijų. Išrinktais laikomi daugiausiai balsų surinkę kandidatai.
 3. Seniūnija, oficialiu raštu informuoja Savivaldybės Strateginio planavimo, analizės ir programų valdymo skyrių apie deleguojamą bendruomeninės organizacijos atstovą.
 4. Savivaldybės Savivaldybės Strateginio planavimo, analizės ir programų valdymo skyrius gavęs oficialią informaciją iš seniūnijų apie deleguojamus bendruomeninių organizacijų atstovus, įtraukia juos į Savivaldybės tarybos sprendimo projektą, kuris pateikimas svarstyti Savivaldybės Tarybai.

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content