Kūrybinės atminties dirbtuvės „Išvaikščioti žydų literatūrą“

Kviečiame į kūrybines atminties dirbtuves „Išvaikščioti žydų literatūrą“, kurios vyks Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinyje, Veiverių g. 43, rugsėjo 19, 26, spalio 3, 10 d. 18 val.

Dirbtuvių metu, pasitelkdami Kauno jidiš rašytojo Eliezerio Heimano apysaką „Abraomas Mapu“ (1937), kursime alternatyvų miesto žemėlapį. Turbūt nedaug yra kauniečių, kurie Senamiestyje nebūtų pastebėję Abraomo Mapu gatvės. Ne vienas turbūt žino ir tai, kad jis – XIX a. Kaune gyvenęs garsus hebrajų rašytojas. Tarpukariu Mapu buvo tapęs jungtimi tarp senojo ir besiformuojančio modernaus žydiško Kauno: jo vardu pavadinta gatvė, veikė biblioteka, jis minimas ne viename ano meto literatūriniame, publicistiniame, akademiniame tekste. Heimano apysaka mums taps impulsu ne tik giliau susipažinti su Mapu asmenybe ir kūryba, bet ir atrasti naujas mums gerai pažįstamų vietų reikšmes, diskutuoti apie atminties persidengimus, vietos ir literatūros santykį. Dirbtuves užbaigsime pasivaikščiojimu savo sukurtu maršrutu.
Kviečiame visus, kurie domisi žydų kultūra ir miesto erdvės tyrinėjimais. Prisijungti galima bet kuriuo dirbtuvių metu.

Dirbtuvių vadovė – literatūrologė, jidiš literatūros tyrinėtoja Goda Volbikaitė
Dirbtuves konsultuoja menininkas, tarpdisciplininio meno kūrėjas Vitalij Červiakov

Rugsėjo 19 d.
Pirmojo susitikimo metu kalbėsimės apie Abraomo Mapu ir Eliezerio Heimano asmenybes, XIX a. ir tarpukario Kauną, žydų Apšvietą ir modernizmo literatūrą, jidiš ir hebrajų kalbas. Kas galėjo paskatinti Heimaną parašyti apysaką „Abraomas Mapu“? Kas yra literatūrinė miesto atmintis? Kaip Mapu buvo atsimenamas tarpukariu ir dabar? Kur padeda orientuotis literatūriniai žemėlapiai?
Kartu skaitysime apysaką „Abraomas Mapu“, ypatingą dėmesį kreipdami į kūrinio erdvę ir vietą.

Rugsėjo 26 d.
Antrasis užsiėmimas skirtas apysakoje „Abraomas Mapu“ minimų vietų atsirinkimui ir aptarimui. Ką apie jas žinome arba ko nežinome šiandien? Su kokiomis patirtimis jos mums siejasi? Ką apie jas pasakoja kiti šaltiniai? Ar įmanomos jungtys tarp mūsų, dabartinių kauniečių, ir žydų literatūros vietų? O gal tai – konfliktuojančios, nesuderinamos atmintys? Ar ir kaip jos galėtų būti sujungtos?

Spalio 3 d.
Per trečiąjį užsiėmimą kursime pasakojimus apie pasirinktas vietas, diskutuosime apie galimus perėjimus iš vienos vietos į kitą ir dėliosime maršrutą. Ar įmanoma šias vietas identifikuoti Kauno žemėlapyje? Istoriniame, ar ir dabartiniame? Kurios jų – realios, o kurios – fikcinės, išgalvotos, numanomos?

Spalio 10 d.
Dirbtuves užbaigsime pasivaikščiojimu po miestą savo sukurtu žemėlapiu. Patys tapsime miesto teksto veikėjais – bastūnais – ir, vedini Abraomo Mapu iš Eliezerio Heimano apysakos, dalinsimės istorijomis ir potyriais.

Partneriai: Kauno žydų bendruomenė, Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“, Kauno Dailės Gimnazija, Kaunas IN Tourism

Dirbtuvės rengiamos įgyvendinant projektą „Žydų paveldas Kaune“. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos tel. 22 23 57 arba el. p. [email protected]

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content