Kopūstų lauko archivizijos

Pranešimas

Lapkričio 18 d. (penktadienį) 16 val. Kopūstų lauke (Žemieji Šančiai, prie Suomių g. 28) vyks parodos „Kopūstų lauko archivizijos“ projekto pristatymas ‒ paroda. Parodoje bus pristatyti keturi architektūros ir landšafto projektai skirti apleistos Šančių teritorijos atgaivinimui.

Apie projektą

2016 m. rugsėjo 22-25 dienomis Žemųjų Šančių bendruomenė, bendradarbiaujant su Architektų sąjungos Kauno skyriumi pakvietė architektus, menininkus, miesto tyrėjus ir bendruomenės narius dalyvauti architektūros ir landšafto konkurse „Kopūstų lauko archivizijos“, kuris vyko Kaune, Kopūstų lauko teritorijoje, esančioje Žemųjų Šančių kareivinių miestelyje.  Ši teritorija yra žinoma dėl iš apačios kilusių pilietinių iniciatyvų, kurios pasireiškė vietos gyventojų susitelkimu keičiant daugiau nei dvidešimt metų dykvietės statusą turėjusią teritoriją ir kuriant joje viešąją erdvę.

Konkursas buvo skirtas tiems, kurie domisi miesto viešosiomis erdvėmis ir bendradarbiavimo procesu.

Konkurso sąlygos

  1. Sukurti realiai įgyvendinamą ekologiškai tvarios architektūros ir landšafto projektą.
  2. Projekte atskleisti vietos  1) patogumą ir įvaizdį, 2) privažiavimą ir susisiekimą, 3) naudojimą ir veiklas, 4) socialumą.
  3. Projekte numatyti dešimt veiklos zonų – priežasčių, dėl kurių žmonės norėtų būti toje vietoje. Pageidautina, kad kai kurios veiklos būtų būdingos tik šiai vietai ir aplinkiniams gyventojams.
  4. Sukurti esamų statinių (trijų XIX a. arkinių sandėlių, skirtų raugintų kopūstų saugojimui) konversiją į vaikų ir suaugusiųjų neformaliam švietimui ir užimtumui skirtą centrą.
  5. Sukurti vietos jungtis tarp pagrindinių rajono urbanistinių ir gamtinių taškų.
  6. Remtis apklausos duomenimis, atspindinčiais vietos gyventojų poreikius.
  7. Dirbti komandoje su vietos gyventojais.

Dalyviai

Projekte dalyvavo 21  dalyvis: jaunieji architektai, bendruomenės nariai ir menininkai. Buvo suformuotos keturios komandos.

Dalyviai: Otilija Staskonyte, Paulius Kliučininkas, Gediminas Kubilius, Vytenis Jakas, Vytautė Alvilaitė, Jacob Elior Berkowitz, Mindaugas Vosylius, Michail Železniak, Bezhan Kholikov, Nick Gorohov, Deividas Jankauskas, Gvidas Kraujalis, Martynas Kilius, Luiza Sevele, Raphael Pelengaris, Arvydas Venckus, Kazimieras Daunoras, Rūta Jagelavičiūtė, Karolina Undraitytė, Austėja Mačikūnaitė, Kęstutis Vaikšnoras.

Vertinimo procesas

Projektus kritiškai analizavo komisija, kurią sudarė architektai‒ekspertai Audra Kaušpedienė, Linas Tuleikis, Jurgis Rimvydas Palys.

Projektus vertino ir laimėtoją rinko vietinės bendruomenės nariai.

Rėmėjai ir partneriai

Projektą parėmė Lietuvos  Kultūros taryba. Projekto partneriai ‒ Architektų sąjungos Kauno skyrius ir  Kauno architektūros festivalis KAFe.

 

Projekto autoriai

Vita Gelūnienė ir Ed Carroll

 

[email protected]

Tel: 869993787

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content