Koplytstulpis Jonui ir Juozui Vailokaičiams

Gruodžio 24  d. 13 val. iškilmingai atidengtas tautodailininko Algimanto Sakalausko valstybės šimtmečiui skirtas J. J. Vailokaičių koplytstulpis.

Juozas Vailokaitis – kunigas, Lietuvos visuomenės veikėjas.

Jonas Vailokaitis – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras.

Tai, kad broliams J. J. Vailokaičiams rūpėjo šalies mokslas, rodo tas faktas, kad dar vieną turėtą žemės sklypą Aleksote, jie padovanojo Vytauto Didžiojo universiteto Fizikos ir Chemijos instituto rūmams statyti.

1923 m. broliai J. J. Vailokaičiai įsteigė  maisto produktų eksporto akcinę bendrovę „Maistas“.

Juozas ir Jonas Vailokaičiai buvo daugelio gyvenamųjų namų, dvarų bei žemės sklypų savininkai. Aleksote, Antanavos gatvėje, yra išlikę 5 mūriniai gyvenamieji namai, statyti J. J. Vailokaičių.

Broliai apie 15% gautojo pelno skirdavo labdarai, studentijai remti.

Atidarymo iškilmėse dalyvavo ir šventas mišias laikė bei koplytstulpį šventino Aleksoto šv. Kazimiero parapijos klebonas Valius Zubavičius.

Artimųjų vardu dėkojo Julius Bazevičius, sveikino Aleksoto bendruomenės centro pirmininkė Birutė Valentienė, Aleksoto šaulių kuopos vadas Zenonas Šalna. Renginio vedėjas Vilius Kaminskas pristatė šio projekto autorių prof. Ramūną Navicką bei  renginio svečius : Kauno miesto tarybos  narį Petrą Jakštą, LR Seimo nario Mindaugo Puidoko padėjėją Robertą Stanionį ir kitus svečius. Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė palinkėjo visiems bendruomenės nariams už pagalbą pastatant koplytstulpį.

Nuotr. Ramūno Navicko

Koplytstulpio statyba yra Aleksoto bendruomenės centro vykdomo projekto „Aleksoto bendruomenės aktyvinimas“ dalis. Jo statybą remia:

 

 

Aleksoto seniūnijos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content