Kompleksinė pagalba krizes ar skyrybas patiriančioms Kauno šeimoms

Vaikų gerovės centras „Pastogės“ vienas pirmųjų šalyje pradeda teikti kompleksines paslaugas nepilnamečių vaikų tėvams bei artimiems giminaičiams, nesutariantiems dėl bendravimo su vaikais tvarkos. Numatytas platus ir maksimaliai sunkumus patiriančios šeimos poreikius atliepiantis paslaugų paketas.  Kiekvienos šeimos situacija vertinama individualiai, o paslaugas teiks patyrusių specialistų komanda. 

„Skyrybos ar krizė šeimoje – sudėtingas ir labai jautrus laikas kiekvienam, o labiausiai – vaikams. Kad ir kokios bebūtų priežastys, turime apsaugoti mažuosius bei užtikrinti geriausius jų interesus.

Turime leisti vaikams tiesiog būti vaikais, o tarpusavio nesutarimus kviečiame spręsti pas mus. Tikime, kad drauge pavyks sukurti saugią emocinę aplinką, užtikrinti pilnavertį bendravimą ir atrasti taikius sprendimus“, – kalbėjo Vaikų gerovės centro „Pastogė“ direktorė Gražina Didžbalienė.

Pasak jos, „Pastogės“ paslaugų paketas yra naujas tiek centre, tiek tarp socialinių įstaigų. Krizes, skyrybas ar ginčus išgyvenančios šeimos iki šiol galėdavo gauti psichologų paslaugas, tačiau nebuvo dirbama kompleksiškai.

Vaikų gerovės centre „Pastogė“, P. Plechavičiaus g. 21, nuo šiol laukiami tėveliai ar giminaičiai, nesutariantys dėl vaikų auklėjimo, bendravimo, centro specialistų komanda padės susitarti dėl su vaiku susijusių klausimų, esant poreikiui suteiks psichologo konsultacijas tiek suaugusiems tiek vaikams. Taip pat centre bus organizuojami vaiko susitikimai su  skyrium gyvenančiu vienu iš tėvų ar artimais giminaičiais, kai tai yra numatyta teismo nutartimi, sprendimu ar Vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybos.

Kiekvienas atvykstantysis galės gauti visas paslaugas ar pasirinkti jam ir jo situacijai aktualiausias: individualias soc. darbuotojų ar psichologų konsultacijas tėvams ir vaikams, mediacijos paslaugas, siekiant taikaus ginčo sprendimo. Specialistai pagal poreikį dalyvaus vaiko susitikimuose su skyrium gyvenančiu vienu iš tėvų ar artimu giminaičiu,  tarpininkaus perduodant vaiką vienam iš tėvų.  Teisininkai konsultuos dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ar kitų su ginču susijusių klausimų. Bus organizuojami mokymai nesutariantiems tėvams apie vaiko poreikius skiriantis, savitarpio pagalbos grupės išgyvenantiems skyrybas.

Paslaugos teikiamos darbo dienomis nuo 8 iki 19 valandos centro patalpose.

Paslaugas teikia Vaikų gerovės centro „Pastogė“ patyrusi specialistų komanda, sudaryta ir socialinių darbuotojų, psichologų, mediatorių ir teisininkų.

Tiesa, centras neatlieka jokių psichologinių įvertinimų ir neteikia išvadų dėl emocinio santykio buvimo ar nebuvimo su kiekvienu iš tėvų ar artimų giminaičių.

Kauniečiai dėl paslaugos skyrimo gali kreiptis į savo gyvenamosios vietos seniūnijos socialinio darbo koordinatorių. Specialistai įvertinę turtinę padėtį ir gaunamas pajamas, priims sprendimą paslaugą skirti nemokamai, mokamai iš dalies ar mokamai.

Pageidaujantiems gauti paslaugas ir už jas sutinkantiems susimokėti, kreiptis tiesiogiai į Vaikų gerovės centrą „Pastogė“ tel. +37068641489 arba el. paštu [email protected].

Įstaigos paslaugos turi aukščiausią tarptautinį pripažinimą – EQUASS sertifikatą. Tai vienintelis Europos Sąjungos specializuotas socialinių paslaugų kokybės standartas.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content