Knygos „ Aleksoto istorija laiko tėkmėje“ pristatymas

Knyga „Aleksoto istorija laiko tėkmėje“ buvo pristatyta Kauno miesto gyventojams istorinėje Kauno Rotušėje. Miesto ceremonmeisteris Kęstutis Ignatavičius iš Kauno Rotušės balkono pasveikino, paskelbdamas renginio pradžią ir trumpai supažindindamas su Užnemunės istorija. Vienas šios istorijos momentas buvo pademonstruotas: tai 1807-1812 m. Užnemunės 4 pėstininkų pulko Voltižieriai (Aleksoto bendruomenės centro nariai), apsirengę autentiškomis to meto uniformomis. Vienas iš Voltižierių davė priesaiką, pagal autentišką 1807 m. ceremoniją. Priesaiką priėmė artilerijos pulkininkas Algimantas Daugirdas.

Toliau Kauno Rotušės aikštėje buvo prisimintas prieškario periodas, o Aleksoto bendruomenės centro ansamblis „Svirbė“ visiems sušoko bajorišką kadrilį ir padainavo prieškario dainų, o Aleksoto klubo „Vėjunė“ šokėjų pasirodymas padvelkė senojo  „Metropolio“ dvasia.

Po iškilmingos ceremonijos aikštėje visi buvo pakviesti į Kauno Rotušę, kur buvo pristatyta Ovidijaus ir Kristinos Jurkšių knyga „Aleksoto istorija laiko tėkmėje“.

Apie knygą kalbėjo Aleksoto bendruomenės centro pirmininkas Zenonas Šalna, kuris padėkojo idėjos autoriui prof. Ramūnui Navickui, knygos krikštatėviui prof. Valdui Rakučiui, Užnemunės savanorių vadui Algimantui Daugirdui, parodos „Užnemunės savanoriai 1807-1812 m.“ autoriui Rimantui Žiemiui ir aišku knygos autoriams Ovidijui ir Kristinai Jurkšoms.

Knygos autorius ir sumanytojus renginio metu taip pat sveikintino Kauno miesto tarybos nariai Edita Gudišauskienė, Petras Jakštas, seimo nario Ryto Kupčinsko vardu Raminta Baltuškienė, Aleksoto seniūnė Liukrecija Navickienė, gausus būrys svečių ir Aleksoto bendruomenės narių.

Užbaigdamas renginį prof. Valdas Rakutis pasidžiaugė Aleksoto bendruomenės centro iniciatyva ir darbais, kurie padeda ugdyti pilietišką bendruomenę ir meilę savo miestui, savo gyvenamai vietovei ir tai perduoti ateinančioms kartoms.

DSC_2361 DSC_2489 DSC_2515 DSC_2625

Aleksoto seniūnijos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content