Kelionė Joniškėlis – Joniškis – Žagarė

Aleksoto bendruomenės centro nariai išsiruošė į kelionę pažinti mūsų šalies miestu ir miestelių. Šį kartą maršrutas vedė į šiaurės Lietuvą. Pirmasis sustojimas – Joniškėlis. Čia mus pasitiko Joniškėlio bendruomenės pirmininkas Viktoras Stanislovaitis, kuris ir pravedė 2,5 val. trukusią ekskursiją. Tokio puikaus gido ir savo kraštą mylinčio žmogaus gali pavydėti didžiausi Lietuvos miestai. Daug istorijos sužinojome apie šio miesto dvarininkus Karpius, apie iškilų gydytoją Joną Leoną Petkevičių ir jo dukrą Gabrielę Petkevičaitę – Bitę.

Nusipirkę vietinio aludario alaus ir iš Vaškų bitininko medaus patraukėme į Lietuvos – Latvijos pasienio miestelį – Žagarę. Čia prie dvarininko Naryškino dvaro rūmų mus pasitiko Žagarės nacionalinio parko darbuotoja Giedrė, kuri mums pravedė ekskursiją po dvarą, kur mus sužavėjo didelė ir graži elnių ragų paroda. Apvažiavome naujai sutvarkytą miestelio aikštę, apsilankėme Šv. Barboros žagarietės bažnyčioje, lankėmės legendiniame Žvelgaičio piliakalnyje.

Atsisveikinus su Giedre, toliau patraukėme link Joniškio. Tik įvažiavus į miestą, pirmas žmogus, kurį sutikome buvo visiems pažįstamas diktorius Stasys Šalkauskas. Šis žmogus pasirodo yra Joniškietis ir tris dienas vedė Joniškio miesto renginius.

Šiame mieste apsilankėme Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Mus sužavėjo gražiai sutvarkyta centrinė miesto aikštė su fontanais, centrinė gatvė vedanti į Kultūros namus ir šalia įrengta lauko estrada, puikiai renovuotos Baltoji ir Raudonoji sinagogos.

Taigi, pilni malonių įspūdžių iš šiaurės Lietuvos patraukėme Kauno link.

Rekomenduojame visiems aplankyti gražiai susitvarkiusius mažus Lietuvos miestelius, kad įsitikintumėte kokia graži mūsų Lietuva ir kiek daug įdomaus galima sužinoti ir patirti.

DSC_4623sumazinta

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Aleksoto bendruomenės centro informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content