Kauno ugniagesiai gelbėtojai sugrįžta su akcija „Gyvenkime saugiai“: patarimai kaip išvengti nelaimės namuose

Kauno ugniagesiai gelbėtojai sugrįžta su akcija „Gyvenkime saugiai“: patarimai kaip išvengti nelaimės namuose

Miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ne tik reaguoja į Kaune vykstančius gaisrus, bet ir siekia edukuoti gyventojus. Tradiciškai, šaltuoju periodu, ugniagesiai lankysis kauniečių namuose su programa „Gyvenkime saugiai“. Jos tikslas – ugdyti gaisrinės saugos įpročius, apsaugoti savo turtą ir gyvybes. Šios iniciatyvos svarbą parodo nemažėjanti gaisrų ir per juos žūvančių asmenų statistika.

Susimąstoma po tragedijų

Nors iki šių metų pabaigos dar liko beveik trys mėnesiai, Kaune įvykusiuose gaisruose jau žuvo 5 žmonės – tiek pat, kiek per visus 2020 metus. Miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai pastebi, kad daugiausiai gaisrų kyla dėl rūkymo kambariuose, netvarkingų elektros instaliacijų ar be priežiūros paliktos atviros ugnies ir kitų įrenginių.

„Visai neseniai buvo gautas pranešimas, kad dega gyvenamasis namas. Apie gaisrą pranešė pašvaistę pamačiusi netoli gyvenanti moteris. Nesuprantama, kaip liepsnos bei dūmų nepastebėjo ir nepajuto gretimų namų gyventojai. Pagalba buvo iškviesta tikrai per vėlai, atvykus ugniagesiams pastatas jau degė atvira liepsna. 22.19 val. iš gaisravietės buvo išneštas žmogaus kūnas, 00.20 val. rastas antras sudegęs žmogus“, – kalbėjo Kauno priešgraisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

Dažnesnis gelbėtojų apsilankymas

Pasak Kauno ugniagesių, gyventojai apie prevencines priemones ar priešgaisrinę saugą susimąsto tik po įvykusios nelaimės. Tai parodo, kad žmonėms vis dar trūksta žinių kaip išvengti nelaimių namuose ir pasirūpinti būsto, turto, savo bei aplinkinių saugumu. Dažnai nesusimąstoma, kad efektyvus ir paprastas sprendimas – autonominiai dūmų detektoriai.

Siekiant edukuoti gyventojus ir konsultuoti rūpimais klausimais, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai visoje Lietuvoje vykdo akciją „Gyvenkime saugiai“. Jie lanko vienišus senjorus,  negalios paliestus, specialiųjų poreikių turinčius asmenis bei kauniečius, gyvenančius papildomo dėmesio reikalaujančiuose individualiuose gyvenamuosiuose būstuose.

Specialistai ne tik supažindina su prevenciniais veiksmais – paaiškina dėl kokių priežasčių gali kilti gaisrai, kaip nuo jo apsisaugoti, kur kreiptis nelaimės atveju, bet ir nemokamai įrengia dūmų detektorius jų neturintiems.

Paprastas sprendimas – gelbėja gyvybes

Šiemet Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnų ir ugniagesių gelbėtojų akiratyje – daugiau nei 23 tūkst. gyvenamųjų būstų. Prie prevencinės akcijos prisidėjo ir Kauno miesto savivaldybė, skirdama sunkiai gyvenančioms šeimoms per 500 dūmų jutiklių.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai primygtinai rekomenduoja sutvarkyti šildymo sistemas ir elektros instaliaciją, išvalyti dūmtraukius ir visuose gyvenamuosiuose būstuose įrengti dūmų jutiklius.

Pastarieji padeda užfiksuoti nenormalų dūmų ar nematomų degimo produktų kiekį ore, aptikti net ir menką  rusenimą ar degimą bei laiku sureaguoti į galimą gaisro pavojų. Dėl šių priežasčių dūmų jutikliai turėtų būti įrengti miegamuosiuose kambariuose ir kiekviename namo aukšte.

Dūmų jutiklių jautrumas bėgant laikui mažėja, todėl būtina reguliariai patikrinti ar jie veikia tinkamai, bent kartą per metus pakeisti elementus, o kas dešimtmetį – ir patį jutiklį.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content