Kauno statybininkų rengimo centras įgyvendina naudingą ir įdomų projektą „Mobilumas mokantis – patirtis gyvenime“

INFORMACINIS PRANEŠIMAS

2016-01-29

Kaunas

 

LOGISTAS EKSPEDITORIUS TARPTAUTINEI DARBO RINKAI

Kauno statybininkų rengimo centre mokomų profesijų poreikį motyvuoja tiek būsimų mokinių, tiek darbdavių lūkesčiai tiek darbo rinkos poreikiai. Šiuo metu itin populiari logisto ekspeditoriaus specialybė, kuri ypatingai pasižymi tarptautiškumu. Jos besimokant įgytos kompetencijos tiek profesinės, tiek bendrosios pasižymi universalumu. Terminas ,,logistas ekspeditorius“ asocijuojasi su didžiuliais, techniškai tobulais automobiliais, tarptautiniais pervežimais, pagal naujausias technologijas įrengtais sandėliais bei faktu, kad darbo rinkoje ši specialybė labai paklausi ir garantuojanti gerą gyvenimo kokybę.

Natūralu, kad praktinis profesinis mokymas sietinas ne tik su darbdavių poreikiais, bet ir su jų pasirengimu ir galimybėmis organizuoti efektyvų praktinį mokymą ir, žinoma, kad profesinio bei praktinio profesinio mokymo/si/kokybė labiausiai priklauso nuo mokyklos techninio ir technologinio pasirengimo šiam mokymui bei profesijos mokytojų kompetencijos. Kauno SRC profesijos mokytojai kūrybiški, inovatyvūs, pasirengę naujų patirčių paieškai bei jų taikymui profesiniame mokyme. Tai ir įtakojo Erasmus+ projekto ,,Mobilumas mokantis – patirtis gyvenime“ įgyvendinimo poreikį. Vienas iš šio projekto tikslų – logisto ekspeditoriaus praktinio mokymo kokybės gerinimas per profesijos mokytojų kompetencijų gilinimą, bendradarbiavimo su socialiniais partneriais patirčių pasidalijimą. Mainų vizitų į Suomijos Savo profesinio mokymo koledžą ir Danijos SDE koledžą patirtys leidžia teigti, kad ,,sėkmingas ir efektyvus logistikos praktinis mokymas grįstas glaudžiu bendradarbiavimu su darbdaviais, profesijos mokytojų kompetencijų tobulinimu“.

Kaip teigia Kauno SRC direktorius S. Janukaitis „Praktinis mokymas turi būti vykdomas atliekant konkrečias praktines užduotis, duodančias praktinius rezultatus,taip pat pasinaudojant kitų šalių patirtimi, skatinant mokinių mobilumą, didinant mokinių stažuočių skaičių užsienyje, siekiant būti atviriems inovacijoms ir kaitai“.

Pasak projekto dalyvės, Kauno SRC metodinės tarybos pirmininkės G. Česnovienės „Mokymo/si ir mokinių praktinių veiklų organizavimas turi būti grįstas pasitikėjimu, mokinių saviraiškos skatinimu, atsakomybės už save ir veiklų rezultatus formavimu“. Šio projekto konkretūs rezultatai – parengtas ,,Bendradarbiavimo su socialiniais partneriais metodikų aprašas“, Kauno SRC Smulkiojo verslo organizavimo skyriuje baigiamas rengti logistikos praktinio mokymo mokomasis sandėlis, kuriame būsimieji logistai profesionalai galės įgyti sandėliavimo logistikos gebėjimų ir įgūdžių, užmegzti nauji ryšiai su partneriais užsienyje, plėtojamas bendradarbiavimas su socialiniais partneriais.

Šis projektas „Mobilumas mokantis – patirtis gyvenime“ Nr. Projekto Nr. 2014-1-LT01-KA102-000304 finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Daugiau informacijos: Gentrūda Česnovienė, Kauno SRC metodinės tarybos pirmininkė, tel. 8 (37) 31 30 45, el.p. [email protected], bei mokyklos internetinėje svetainėje http://www.src.kaunas.lm.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=403:pr53&catid=12:projekt-vykdymas&Itemid=44

Mokymas dirbti sandeliavimo programa

Mokytojai_SDE koledze

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content