Kauno Rokų bendruomenės centras įgyvendina projektą „Bendruomenės telkimas per asmenybių pavyzdžius“ – atgaivintas apleistas parkas

Kauno Rokų bendruomenės centras įgyvendina projektą „Bendruomenės telkimas per asmenybių pavyzdžius“ pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano 1.1.6. priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Kauno miesto savivaldybėje. Įgyvendinant projektą viena iš priemonių buvo „Jono Borutos parko“ sutvarkymas.

Rokų bendruomenė, vykdydama projektą „Bendruomenės telkimas per asmenybių pavyzdžius“, pagrindinę lėšų dalį skyrė parko sutvarkymui, kuris vietos gyventojų vadinamas „Jono Borutos parku“. Jonas Boruta (1915 – 1996) nuo 1956 m. iki 1975 m. dirbo Rokų keramikos gamykloje inžinieriumi konstruktoriumi. Jis buvo ne tik inžinierius, rezistentas, bet ir nuoširdus gamtos bičiulis, daug prisidėjęs prie Rokų aplinkos projektavimo bei tvarkybos darbų. Jo iniciatyva ir kruopščiu darbu įvairių rūšių augalais apsodintas šlaitas ilgainiui tapo parku. Parko formavime sodinant augalus aktyviai dalyvavo ir pats Jonas Boruta. Parko teritorija užima apie 2,5 ha ploto žemės sklypą. Daug metų puoselėta svajonė sutvarkyti šį parką pagaliau įgyvendinama – nugenėtos medžių šakos, iškirstos atvašos, nušienauta žolė, surinktos šiukšlės, atvežta žemių aikštelės išlyginimui (pavasarį bus pasėta žolė), pastatyti keturi suoliukai ir šiukšliadėžė. Vienas suoliukas senjorų pageidavimu pastatytas prie ambulatorijos. Prie darželio, koplyčios, ambulatorijos pastatyti gėlių vazonai žiemą pasipuoš kalėdinėmis kompozicijomis, o vasarą gėlėmis. Džiugu, kad suoliukų bei vazonų pastatymo darbuose su entuziazmu talkino savanoriai Romas Bungardaitis, Šarūnas ir Darius Karūnaičiai bei Vidas Valiūnas. Liaudies išmintis byloja „Daug rankų didžią naštą pakelia“.

„Ratuoti“ rokiečiai gal ir nepastebėjo parko atnaujinimo, tačiau tie, kurie vaikšto J. Borutos gatve ne tik atkreipė dėmesį, bet ir pasidžiaugė, kad ant suoliukų pailsėti gali prisėsti močiutės, o ir vaikučiai neretai po pamokų susėda aptarti dienos naujienų.

Puiku, kad prižėlusi menkaverčių krūmokšnių, bauginančiai tamsi, nesaugi teritorija vėl tapo šviesia ir jaukia bendruomenės poilsio zona. Džiaugdamiesi gražiu parko sutvarkymu, gyventojai  pateikė bendruomenės pirmininkui pasiūlymą parke papuošti kalėdinę eglutę. Tai būtų rokiečių Kalėdinio laikotarpio šventinė susibūrimo vieta.

Kadais Rokų šviesuolio Jono Borutos rūpesčiu įkurtas, šiandien rokiečių sutvarkytas ir atjaunėjęs parkas, yra tarsi įpareigojimas jį saugoti ir puoselėti ateinančioms kartoms.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content