Kauno parkuose ir vėl skambės muzika

Nuo 2018 metų koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ inicijuoti vasaros koncertai „Parko muzika“ ir šiemet kvies kauniečius ir svečius pramogauti žaliose erdvėse. Penkiolika „Parko muzika“ renginių, kuriuose skambėjo muzika ir ją lydėjo saulėti orai bei pikniko dvasia – toks yra muzikinis tęstinio vasaros ciklo derlius. Per penkerius metus buvo „apgroti“ Ąžuolyno, Kauno santakos, Dainavos, Kalniečių, Draugystės, Panemunės šilo parkai, o Kauko laiptų terasą Kauno bigbendas ir Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ prisijaukino ilgam ir tapo lyg jauki vasaros menė.

Skambės viešnios iš Ukrainos balsas

Parkų sezonas ir vasaros pradžia prasidės birželio 2 d. 19 val. Kauko laiptų terasoje su Kauno bigbendu ir programos viešnia Anastasiya Bukina (Ukraina). Jos dalyvavimas šiemet pirmą kartą vasaros ciklui suteiks tarptautinio renginio tonaciją. Anastasiyos muzikinė biografija prasideda nuo gimtojo miesto Odesos teatro studijos, į kurią būsimoji džiazo solistė žengė būdama penkerių metų. Šiandien ji daugelio muzikinių projektų dalyvė, konkursų nugalėtoja, vokalo mokyklos įkūrėja ir pedagogė, „Anastasiya Bukina group“ lyderė ir įstabi vokalistė. Jos autoritetą džiazo pasaulyje įrodo bendri pasirodymai su pasaulinės scenos žvaigždėmis – dainininku Karlu Friersonu, būgnininku Franku Parkeriu, bosistu Ray Brownu, dainininke ir Berklio profesore Gabrielle Goodman bei daugeliu kitų.

Dešimt metų Anastasiya Bukina vadovavo Ukrainos nacionaliniams ir regioniniams renginiams – grožio konkursams, koncertams, miesto renginiams ir festivaliams, tačiau kaip dainininkė paraleliai bendradarbiavo ir su įvairiais Odesos orkestrais, dalyvavo muzikiniuose konkursuose, iš kurių grįždavo su laimėjimais. Šiandien Anastasiya Bukina prisipažįsta, kad visos veiklos jai padėjo augti, tačiau daugiausiai širdies ir meilės atiduoda džiazui. „Jos aksominis tembras yra nepamirštamas…“ – taip Anastasiyos Bukinos dainavimą įvertino legendinis bosistas ir vokalistas, buvęs „Deep Purple“ ir „Black Sabbath“ dalyvis Glennas Hughesas.

Su Kauno bigbendu Anastasiya Bukina koncertavo Klaipėdoje, Tauragėje, tačiau Kaune jos balsą turėsime progą išgirsti pirmą kartą. Kviesime pasiklausyti populiarių džiazo melodijų, kurias yra dainavę ryškiausi džiazo muzikos metrai – Frank Sinatra, Louis Arsmtrong, Ella Fitzgerald, Natalie Cole ir kiti. Neblėstanti Kauno bigbendo energija, meistriškos improvizacijų salvės dar kartą patvirtins – svingas yra nemarus, amžinas ir visada – populiarumo smailėje.

Parkus užlies 9-ojo dešimtmečio fiesta

Liepos 2 d. 17 val. Ąžuolyno parke išgirsime ir pamatysime mums gerai pažįstamą ir miesto renginiuose itin dažnai matomą Kauno pučiamųjų instrumentų orkestrą „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys) su merginų choreografine grupe (vadovai – Deimantė Ūsienė ir Dainius Bervingis). Šio orkestro dėka parkuose skambėjo rokas, šokių muzika, tarpukario Kauno estrada. Šiemet „Ąžuolynas“ parkus ketina aprengti disco muzikos rūbu, todėl parko lankytojų laukia spalvinga, į praeito šimtmečio 9-ą dešimtmetį nukelianti fiesta. „Dar yra laiko atlikti savo spintų reviziją ir išsitraukti blizgius drabužius bei aukštus, su platforma batus. Su muzika keliais centrimetrais pakilti virš kasdienybės – toks būtų mūsų devizas liepos mėnesio parkui“, – „namų darbus“ kauniečiams užduoda programą rengiantis Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ vyr. Dirigentas Giedrius Vaznys.

Šių metų naujiena parkuose – Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir Palangos pučiamųjų orkestrai apsikeis muzikinėmis programomis. Palangoje, liepos 8 d., 18.30 val. „Ąžuolynas“ kartu su solistu Andrius Apšega (baritonas) gros ir dainuos Birutės parko rotondoje. Andriaus Apšegos muzikinį portretą būtų galima nusakyti keliais apibūdinimais – raiškus tembras ir jautriai perteikiamas muzikos turinys. Solistas yra nenuilstantis operų, miuziklų, operečių ir įvairių projektų dalyvis, nuo studijų Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje (prof. S. Martinaitytės ir doc. A. Eitmanavičiūtės dainavimo klasė) pelnęs reikšmingus tarptautinius ir respublikinius įvertinimus. Palangoje skambės Danieliaus Dolskio dainos, kurios trumpam mus nukels šimtmečiu atgal į romantiškai nusiteikusią nuotykiams ir laisvalaikiui vasaros sostinę.

Vasaros muzikinius parkus palydėsime rugpjūčio 27 d. Kauno santakos parke svečiuosis Palangos pučiamųjų orkestras. Žemaitijoje instrumentinė ir pučiamųjų muzika buvo itin mėgiama, juose girdimi kalvotosios Žemaitijos obalsiai. Palangoje pučiamųjų orkestrų koncertų  tradicija plėtojama jau antrą šimtmetį. Vasaros metu Palangos orkestro muzikavimą galima išgirsti Birutės parko rotondoje, o šiemet Palanga atkeliaus ir į Kauną. „Tai bus smagus, bet ne minorinis vasaros pabaigtuvių akcentas“, – kraštelį viešnagės sumanymo atvėrė Palangos orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Vygantas Rekašius kviesdamas bičiuliškam susitikimui.

Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content