Kauno J. Dobkevičiaus progimnazijoje „Istorijos pamoka kitaip”

2020-02-24 Kauno Jurgio Dobkevičiaus progimnazijoje vyko „Istorijos pamoka kitaip”, kuri buvo skirta   JAV piliečio, Vyčio kryžiaus ordino kavalieriaus,  Lietuvos kariuomenės  vyr. ltn.  Samuelio Harris (1896-1920), žuvusio prieš 100 metų dėl Lietuvos Laisvės ir Nepriklausomybės,  paminėjimas. Pamokoje dalyvavo šauliai:  LR Seimo narys dr. Mindaugas Puidokas ir visuomenininkas dr. Raimundas Kaminskas. Pamokoje su moksleiviais buvo kalbama apie pilietiškumą  ir drąsą. Moksleiviai turėjo galimybę išgirsti plačiai istorijos vadovėliuose neaprašytų faktų apie pirmuosius Lietuvos Nepriklausomybės metus ir sunkų kelią į tarptautinį valstybingumo pripažinimą.

Atvykęs į Kauną 1920 m. sausio 1 d., vyr. ltn. S. Harris tarnavo Amerikos lietuvių brigados štabe, dirbo  instruktoriumi, apmokančiu lietuvių karius. Kai 1920 m. vasario 21-23 d. Lietuvos kariuomenės kareivinėse Kaune kilo bolševikų sukurstytas Kauno įgulos maištas, S. Harris buvo paskirtas patarėju daliniui, kuris malšino sukilusios aviacijos karius užimtame Aleksoto aerodrome. Vasario 23 d., baigiantis maištui, vyr. ltn. S. Harris nuvyko pas maištaujančius karius, išklausė jų pageidavimus. Grįžtant buvo apšaudytas, sunkiai sužeistas sekančią dieną mirė. S. Harisas buvo išvežtas į JAV, palaidotas Arlingtono kapinėse Vašingtono priemiestyje.

Raimundas Kaminskas

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content