Kauniečiai raginami palikti automobilius namuose – startuoja Darnaus judumo savaitė 

Kaunas jau 21-ąjį kartą jungiasi prie Europos darnaus judumo savaitės. Renginių programoje – kelionės laivu „Žalgiris“ ir šventė visai šeimai Nepriklausomybės aikštėje: dviračių akrobatų šou, masinis orientavimosi žaidimas ir kitos veiklos. Kauniečiai kviečiami ne tik aktyviau leisti laiką, bet dar svarbiau – vietoje kelionių automobiliu rinktis aplinkai draugiškas alternatyvas.

Ryškus miesto prioritetas

„Darnus judumas Kaune nebėra tik skambi frazė – tai strateginė miesto kryptis ir aiškus planas iki 2030-ųjų. Per paskutinius septynerius metus gerokai pasistūmėjome investuojant ir sistemiškai tvarkant pėsčiųjų, dviračių bei automobilių infrastruktūrą, atnaujinant viešojo transporto parką. Dabar reikia keisti žmonių požiūrį, kad tvarumas taptų neatsiejama kasdienio judėjimo dalimi“, – sako Kauno miesto savivaldybės Darnios plėtros ir investicijų komiteto pirmininkas.

Rugsėjo 22-ąją – Tarptautinę dieną be automobilio – tradiciškai visos kelionės miesto viešuoju transportu bus nemokamos. Kauniečiai kviečiami palikti nuosavus automobilius namuose ir rinktis miesto autobusus bei troleibusus.

„Ėjimas pėsčiomis, riedėjimas dviračiais ar paspirtukais – irgi puikios alternatyvos, o sąlygos tam su kiekviena diena Kaune vis gerėja. Kiekvienas savaip galime prisidėti, kad savo mieste kvėpuotume švaresniu oru ir aplink girdėtume mažiau automobilių keliamo triukšmo. Būtent apie tai ir yra Darnaus judumo savaitės idėja“, – pridūrė V. Varžinskas.

Nemokamos kelionės laivu

Šį penktadienį kauniečiai kviečiami nemokamai keliauti laivu ir pasigrožėti vaizdingais Nemuno peizažais iš vandens. „Žalgiris“ kursuos maršrutu nuo Vytauto bažnyčios iki Nemuno–Nevėžio santakos ir atgal. Kelionės trukmė – apie 2 valandos. Rugsėjo 16 d. plaukimai startuos 12, 14, 16 ir 18 valandomis. Šeštadienį (rugsėjo 17 d.) numatomi du reisai – 15 ir 17 val.

Kadangi laive vietų skaičius ribotas, keleiviai prieš numatytą plaukimo laiką turėtų suskubti užsiimti eilę. Vienu metu gali plaukti iki 80 žmonių.

Pramogos visai šeimai 

Rugsėjo 17 d., šeštadienį, Darnaus judumo savaitės renginiai kelsis į  Nepriklausomybės aikštę. Laisvės alėjoje prie Soboro kauniečius muzikos ritmais pasitiks didžėjus, lauks turiningi užsiėmimai ir pramogos tiek vaikams, tiek ir suaugusiems:

  • šuoliai ant batuto su apsauginiais lynais;
  • pasivažinėjimas vaikiškomis mašinėlėmis pripučiamoje „arenoje“;
  • orientacinis žaidimas pėsčiomis, dviračiais arba paspirtukais;
  • „Kauno autobusų“ viktorina, eismo saugumo pamokėlė, ateities autobuso piešimas;
  • Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos edukacijos ir dviračių slalomas;
  • Moksleivių techninės kūrybos centro aitvarų gamybos dirbtuvėlės;
  • projekto „Judėk sveikai“ linijinių šokių pamoka.

Vienu ryškiausių dienos akcentų taps svečiai iš Latvijos – dviračių akrobatai „Greentrials Show“. Savo virtuoziškais pasirodymais fizikos dėsniams prieštaraujantys garsieji kaimyninės šalies ekstremalai publikai dovanos naują autorinį pasirodymą.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content