Kauniečiai pasiners į „Video art“ kūrybą!

Kauno suaugusiųjų mokymo centre į režisieriaus kailį „įšoks“ jaunimas, kuriantis video meną (video art – angl.), kuriam nėra ribų. Pirmą kartą Lietuvoje vienoje vietoje pusę valandos „režisieriai“ kurs trumpametražius video filmus. Kada išmanusis telefonas rankose laikomas dažniau nei šakutė, išnaudokime ir pasisemkime kūrybos minčių.

„To Lietuvoje dar nebuvo! Sieksime rekordo kviesdami žmones, filmuoti savo trumpametražius video art mokyklos teritorije ir vietoje sukursime filmą, turintį daugiausiai režisierių“, – apie idėją pasakoja direktorius Tomas Lagūnavičius. Renginys „videoRECORDart“ kvies namuose „užsisėdėjusius“ ir video menu prijaučiančius žmones.

Dalyviai per 30 min. Kauno suaugusiųjų mokymų centro aplinkoje filmuos trumpametražius video filmukus. Kiekvienas režisierius įkels savo video filmą ir mokyklos komanda operatyviai sumontuos visą filmą. Dalyviams reikės turėti su savimi išmanųjį telefoną, filmuojantį fotoaparatą ar vaizdo kamerą. Pabrėžiame, kad video kiekis yra neribojamas, suteikiama visiška kūrybos laisvė. Mokyklos komanda pasirūpins daiktais, kurių gali prireikti idėjos įgyvendinimui.

„Džiaugiamės, kad atsiranda vis daugiau norinčių kurti video art, skatiname jų kūrybą ir nuoširdžiai palaikome. Kviečiame pasisemti idėjų vieniems iš kitų ir trumpam tapti režisieriais“, – pasakoja organizatoriai. Akcentuojame, kad dalyvių amžius, praktiniai sugebėjai ar nuosava technika nėra svarbu. Kurti gali visi.

Video menas – trumpas, abstraktus meninio pobūdžio video. Video meno pradžia laikoma 1960-1970 m., tada pasaulį išvydo pirmoji nešiojama video kamera. Dažniausiai naudojami įvairūs daiktai. Pavyzdžiui, menininkas Tony Oursler garsėjo savo video, kurių pagrindinis braižas minkštos formos, iškamšos, čiužiniai, kurie pavaizduoti mums neįprastomis formomis.

Renginys vyks rugpjūčio 24 d., ketvirtadienį, 18 val. Kauno suaugusiųjų mokymo centre (Sandėlių g. 7)

Kontaktiniai asmenys: Živilė Milerytė ([email protected]) ir Saulius Černevičius ([email protected])

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content