Kaune pradedamas rekonstruoti baseinas, kuriame pirmuosius grybšnius atliko R. Meilutytė

Pernai Nemuno saloje atidaręs Vandens sporto centrą su olimpinio dydžio baseinu ir SPA erdvėmis, Kaunas tęsia miesto baseinų renesansą. Dar šį mėnesį ruošiamasi pradėti Plaukimo mokyklai priklausančio itin prastos būklės statinio rekonstrukciją Baltų prospekte. Čia per pusantrų metų atnaujintos erdvės bus pritaikytos visiems poreikiams – tiek profesionalų ar mėgėjų treniruotėms, tiek ir kauniečių poilsiui.

Sportui ir kauniečių laisvalaikiui

Iki šiol tik kosmetinio remonto sulaukdavęs Šilainių baseinas garsėja faktu, kad čia savo pirmuosius grybšnius atliko tituluočiausia Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė. Pastaraisiais metais pastato techninė būklė neatitiko higienos reikalavimų ir prašėsi didelių bei neatidėliotinų pokyčių.

„Kaunas savo jėgomis pastatė baseiną prie „Žalgirio“ arenos. Įsitikinome, kad tokių paslaugų kauniečiams reikia. Šiais laikais žmonės taupo laiką, nori gyventi sveikiau. Norėdami suteikti tokias galimybes arčiau namų, pagaliau imamės veiksmo viename tankiausiai apgyvendintų mikrorajonų – Šilainiuose. Dar vieno baseino statybas greitai pradėsime ir Panemunėje“, – primena Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Rekonstruojamas baseinas Šilainiuose pasikeis iš esmės – didžiąją dalį esamo statinio numatyta nugriauti ir statybai naudoti visiškai naujas konstrukcijas.

Pagrindinėje erdvėje suplanuoti aštuoni 25 metrų ilgio, 2 m gylio takeliai, seklesnis baseinas mažiesiems plaukikams bei laisvalaikio zona. Tuo pačiu bus atnaujintos persirengimo patalpos.

Iš pagrindų rekonstruotame pastate tilps apie 140 lankytojų, suprojektuotos apie 100 vietų tribūnos. Baseinu galės naudotis ne tik vaikai ar profesionalūs sportininkai. Objektas bus pritaikytas ir gyventojų poreikiams – treniruotėms ar poilsiui.

Kainuos beveik 10 mln. eurų

„Takų žymėjimai, švieslentė, laiko apskaitos sistema atitiks Tarptautinės vandens sporto šakų federacijos reikalavimus. Numatyta suprojektuoti garso sistemą renginiams, varžyboms.

Baseinas bus pritaikytas neįgaliesiems. Prie pastato įrengsime ir beveik 50 stovėjimo vietų automobiliams“, – būsimus statinio bei jo prieigų privalumus vardija Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius.

Kauno plaukimo mokyklos administruojamą baseiną Šilainiuose rekonstruos viešą rangos darbų konkursą laimėjusi statybų bendrovė „Verslo“. Darbai kainuos apie 9,82 mln. eurų (su PVM). Rekonstrukciją tikimasi užbaigti iki 2025 metų vasaros.

Artėja statybos ir Panemunėje

Netolimoje ateityje planuojama pradėti statybas ir Panemunėje. Naujas baseinas „nuo nulio“ iškils Vaidoto g. 11 sklype.

3 tūkst. kv. metrų ploto vieno aukšto pastate suprojektuoti aštuoni 25 metrų ilgio plaukimo takai su 150 vietų žiūrovams, patogios rūbinės ir kita infrastruktūra. Čia pat – grupinių užsiėmimų salė, atskiros trenerių rūbinės su poilsio patalpa ir medicinos punktu.

Dar daugiau paslaugų suplanuota SPA zonoje – sveikatingumo baseinas suaugusiems su hidromasažu ir kitais vandens pramogų elementais, sūkurinė vonia bei trijų skirtingų pirčių zona.

Lankytojų srautus reguliuos speciali praėjimo kontrolės sistema.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content