Kaunas tęsia valymąsi nuo asbesto: solidūs rezultatai ir nauja programa

Per metus kauniečiai iš savo aplinkos saugiai pašalino virš 300 tonų asbesto turinčių atliekų – senos statybos šiferio, izoliacinių medžiagų. Sveikatai kenksmingų pavojingų atliekų surinkimas, transportavimas į sąvartyną ir utilizavimas iki šiol kompensuotas iš valstybės bei Kauno miesto biudžetų. Matant nemažėjanti paslaugos poreikį, miestas pasirašė naują paslaugų teikimo sutartį su UAB  „Kauno švara“. Nemokamos paslaugos kauniečiams bus teikiamos dar 3 metus. 

„Metus laiko kauniečiai naudojosi nemokamomis asbesto atliekų surinkimo ir šalinimo Lapių sąvartyne paslaugomis. Rezultatai itin geri – saugiai utilizuota virš 300 tonų asbesto turinčių atliekų, daugiausia asbestinio šiferio. Tam iš valstybės ir miesto biudžetų skirta daugiau kaip 69 tūkst. eurų.

Matome, kad šios paslaugos poreikis nemažėja, todėl sveikatai ir aplinkai pavojingų atliekų nemokamą tvarkymą ir toliau patikėsime licencijuotiems profesionalams. Savivaldybė, įvykdžius viešųjų pirkimų procedūras, pasirašė naują sutartį, kuri galios trejus metus“, – pasakojo Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Pasak jos, kauniečiai asbesto atliekas gali tvarkytis naudodamiesi dviem paslaugų paketais. Gyventojai gali kreiptis į seniūniją, gauti pažymą, su kuria asbesto atliekas savarankiškai pristato į Lapių sąvartyną. Pateikus dokumentą atliekas nemokamai utilizuoja VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras. Ši paslaugų sutartis galioja iki 2025 m. spalio 27-osios.

Jei gyventojas neturi galimybių asbesto atliekų nuvežti į sąvartyną pats, gali pasinaudoti nemokamai teikiamomis UAB „Kauno švara“ paslaugomis. Apie poreikį ir preliminarius pavojingų šiukšlių kiekius pranešus el. paštu [email protected], atliekos bus paimamos iš gyventojo ir transportuojamos utilizacijai.

Laiške būtina nurodyti savo adresą bei kontaktinius duomenis. Tai leis efektyviai suplanuoti darbus, atliekų surinkimo ir išvežimo laikus. Ši paslaugų sutartis galioja iki 2026 m. spalio.

Paslaugomis gali naudotis Kauno miesto gyventojai Kauno miesto ribose. Savivaldybė finansuoja tik privačiuose namų ūkiuose susidariusių asbesto atliekų tvarkymą. Atsižvelgiant į realų poreikį, šių paslaugų teikimas gali būti pratęstas ir toliau.

Gyventojai, turintys nedidelį kiekį asbesto atliekų (iki 10 šiferio lakštų), gali bet kada, be jokių pažymų šias atliekas pristatyti nemokamai utilizavimui į bet kurią Didelių gabaritų ir pavojingų atliekų aikštelę. Daugiau informacijos – internete: https://www.kaunoratc.lt/kontaktai/#aiksteles

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content