Kaunas sulaukė „karališkos“ dovanos: kviečia išrinkti vietą istorinės asmenybės paminklui

Kitąmet Kauną papuoš Lietuvos valstybingumo puoselėtojo, Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Aleksandro Jogailaičio skulptūra. Paminklą miestui dovanoja Prano Kiznio fondas. Monumentą kuria kauniečiams jau pažįstami skulptoriai iš Ukrainos, „Laisvės kario“ autoriai Olesas Sidorukas ir Borisas Krylovas. Kauniečiai kviečiami išrinkti arba pasiūlyti paminklui tinkamiausią vietą, savo nuomonę išreiškiant internete iki gruodžio 8-osios.

Istorikų nuomone, ši asmenybė garsi ne tik dėl karybos, bet ir dėl į Lietuvą atneštų humanizmo idėjų, valstybės archyvo – Lietuvos Metrikų – sistemingo pildymo. Manoma, kad pats kunigaikštis vadovavo šalies raštinei ir diplomatinei tarnybai, puoselėjo lietuvių kalbą.

Padovanoti šį kūrinį Kaunui nuspręsta matant mūsų valstybės simbolio Vyčio – „Laisvės kario“ skulptūros – sėkmės istoriją. Pasak P. Kiznio, kauniečiai ir miesto bendruomenės šį paminklą laiko savu, didžiuojasi juo.

Mecenatas įsitikinęs, kad Kaunas neišvengiamai taps „karališku miestu“, nesvarbu už kurią vietą nubalsuotų gyventojai.

Remiantis istoriniais šaltiniais, Aleksandras Jogailaitis rūpinosi Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika ir miesto parapija. 1503 m. liepos 13 d., paprašytas klebono Jono Zaluskio, jis suteikė Bažnyčiai fundacinių privilegijų, valdų ir žemės mieste bei apylinkėse. Valdovas skatino, kad bent dalis pamaldų vyktų lietuvių kalba.

Daugiau informacijos čia>>

Balsuoti čia>>

 

Informacijos šaltiniai: https://kaunas.kasvyksta.lt/; https://www.kaunas.lt

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content