Kaunas sprendžia rebusą, kaip atlaisvinti centrines gatves: siūlo nuo Naujųjų keisti rinkliavos dydžius už parkavimą

Neretai 100 procentų siekiantis momentinis centro ir senamiesčio užstatymas automobiliais tampa galvos skausmu ne tik vietos nerandantiems ir papildomus ratus sukantiems vairuotojams. Vadovaudamasis Darnaus judumo plane numatytomis gairėmis, Kaunas imasi neatidėliotinų veiksmų – koreguos daugiau kaip dešimtmetį nekeistus rinkliavos dydžius. Dėl tokio sprendimo turės balsuoti gruodžio 19 d. posėdžiausianti miesto taryba.

Būdas išsivaduoti nuo spūsčių

Miesto rinkliavos įkainiai raudonoje ir geltonoje (oranžinėje) zonose nekeisti jau beveik septynerius metus, o žalioje ir mėlynoje – visą dešimtmetį. Jose fiksuojamas labai didelis intensyvumas, siekiantis 80–85 procentus. Neretai momentinis stovėjimo vietų užimtumas centrinėje miesto dalyje bei senamiestyje būna šimtaprocentinis.

„Pastebime, kad dėl infliacijos ir augančio darbo užmokesčio sąlyginai žemos rinkliavos kainos turi vis mažiau įtakos gyventojų apsisprendimui naudotis viešuoju transportu ar statyti automobilius atokiau nuo centrinės miesto dalies. Vadovaudamiesi darnaus judumo principais, siūlome ligšiolinėse parkavimo zonose imtis būtinų sprendimų.

Akivaizdu, kas tai nepopuliarus, bet šiai dienai jau neišvengiamas sprendimas. Tai galimybė atlaisvinti centrines gatves nuo automobilių grūsčių. Joms įtakos turi ir sulėtėjantis transporto srautas, kuomet gatvėse stabčioja laisvų vietų besižvalgantys ir sunkiai jas atrandantys vairuotojai“, – sako Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Tarybai pritarus teikiamiems pokyčiams, transporto priemonės valandinė stovėjimo kaina keturiose zonose keistųsi taip: geltonoje – 0,5 Eur (nuo 2 iki 2,5 Eur); raudonoje 0,8 Eur – (nuo 1,2 iki 2 Eur); mėlynoje – 0,4 Eur (nuo 0,6 iki 1 Eur); žalioje – 0,2 Eur (nuo 0,3 iki 0,5 Eur).

Naujai pastatytą daugiaaukštę transporto priemonių saugyklą K. Donelaičio g. 65A numatyta priskirti naujai zonai ir apmokestinti visą parą. Čia valandinis parkavimas nuo 8 iki 20 val. kainuotų 1,2 Eur, o nuo 20 iki 8 val. – perpus pigiau (60 ct). Metinio leidimo kaina siektų 340 Eur.

Keletas galimų alternatyvų

Savivaldybės tarybai teikiamas sprendimo projektas apims ir daugiau pasikeitimų. Dėl didelio parkavimo aikštelių ir kiemų užstatymo, siekiančio daugiau kaip 80 proc., siūloma keisti leidimų kainas. Pigiausias 30 dienų, kainuosiantis 20 Eur, būtų skirtas aikštelei prie geležinkelio stoties. Metinis leidimas, galiojantis trijose zonose (žalia, mėlyna, raudona), atsieitų 800 Eur.

Dažnai centre besilankančių vairuotojų patogumui rengiami 3 naujo tipo leidimai, suteiksiantys galimybę stovėti visose rinkliavos zonose. Mėnesiui toks leidimas kainuotų 150 Eur, ketvirčiui – 350 Eur, o metams – 1200 Eur.

Lygiagrečiai su šiais siūlymais, atsižvelgiant į gyventojų nusiskundimus ir vietų trūkumą kiemuose, raginama atsisakyti antrojo gyventojo ir veiklą vykdančių asmenų leidimo.

„Kiemuose parkavimo vietų fiziškai gerokai mažiau nei yra patalpų ar butų. Dėl to išsipirkusieji po du leidimus užima visas vietas ir jų nepalieka kitiems gyventojams. „Nuskriaustieji“ kreipiasi dėl leidimų statyti automobilius gatvėje, tačiau tai problemos neišsprendžia – taip gatvės tampa apkrautos dar labiau. Dėl šios priežasties siūlome gyventojams ir veiklą vykdantiems asmenims palikti po vieną leidimą. Turintiems daugiau automobilių siūlytume alternatyvą – galimybę įsigyti kitus leidimus“, – prideda biudžetinės įstaigos „Parkavimas Kaune“ direktorius Justas Limanauskas.

Be to, sulaukus tarybos pritarimo, nuo kitų metų dėl vairuotojų patogumo visi leidimai taptų elektroniniai.

Leidimai elektromobiliams – 3 metams

Kartu su aukščiau išvardintomis naujovėmis nuo kitų metų keistųsi dviejų gatvių zonos.

Pasitaiko atvejų, kai gyventojai pasirenka neteisingas parkavimo zonas. Iki šiol geltonoje zonoje buvusi Gedimino gatvė (prie LSMU Kauno ligoninės Priėmimo skubios pagalbos ir traumų skyriaus) keistųsi į raudonąją, o I. Kanto gatvės atkarpa nuo Kęstučio g. iki Karaliaus Mindaugo pr. – iš raudonos į geltonąją.

Tuo pačiu siūloma nustatyti naują leidimų galiojimo terminą gryniesiems elektromobiliams. Iki šiol tokių transporto priemonių savininkams jie būdavo išduodami vieneriems metams. Įsigaliojus pokyčiams, galiojimo terminas pailgėtų iki 3 metų.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content