„Kaunas 2022“ uždarymo programos maršrutas šeimoms: ko nepraleisti?

Didysis „Kauno – Europos kultūros sostinės“ uždarymo savaitgalis artėja. Jau lapkričio 24–27 d. Kaune ir Kauno rajone vyks speciali kultūrinė programa „Sutartis“, kurioje – parodos, koncertai, miestą puošiančios instaliacijos ir daugybė staigmenų. Ketinantiems renginiuose dalyvauti su visa šeima, „Kaunas 2022“ organizatoriai paruošė gidą, kuriame – rekomendacijos, patiksiančios tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Paslaptingos „Sutarties“ pasirašymas

Ne paslaptis, kad Kauno Mitinis Žvėris nepaprastai myli vaikus. „Sutarties“ metu mažuosius savo gerbėjus jis pakvies į paslaptingą žaidimą, kuriame – Žvėries draugijos narių paieška ir maršrutas, vedantis į svarbiausius programos renginius.

Lapkričio 26–27 d. informacijos centruose, atsiėmę „Sutarties“ programėlę, dalyviai bus kviečiami nurodytu laiku užsukti į visame mieste vyksiančius renginius ir rinkti ypatingus juose laukiančių Žvėries draugijos narių antspaudus, sukurtus specialiai „Sutarties“ programai. Surinkus 3 antspaudus, dalyvių lauks staigmena – speciali „Sutarties“ pasirašymo ceremonija, kuri vyks K. Mindaugo požeminėje perėjoje, po M.K. Čiurlionio tiltu. Vaikai galės ne tik išgirsti Žvėrį, bet ir susipažinti su Karalaite, o, galiausiai, bus apdovanoti ypatinga Sutartimi, kuri primins, kad Kaunas yra amžinas miestas.

Daugiau apie žaidimą skaitykite čia.

Kauno Mitinio Žvėries pėdsakai

Jei su Kauno Mitiniu Žvėrimi norėtųsi susipažinti dar artimiau, verta jo pėdsakų paieškoti ir miesto centre. „Sutarties“ savaitgalis – puikus laikas aplankyti Kauno Nemuno salą, tiksliau – šalia Žalgirio arenos, ant metalinio molo, įsikūrusią Kauno Žvėriui skirtą skulptūrą, sukurtą Dariaus Petreikio. Norintys įsitikinti, kad Žvėris tikrai lankosi Kaune, įrodymą išgirs vaikščiodami Kauno pilies prieigose. Čia, priglaudę ausį prie vienos iš angų pilies vakariniame bokšte ir atidžiai paklausę, maži ir dideli išgirs Žvėries knarkimą. Maršrutą galima pabaigti užsukus į Jonavos bei A. Jakšto gatvių sankryžos pėsčiųjų salelę, kur galima išvysti Kauno senamiestyje doc. Remigijaus Sederevičiaus rastą  milžinišką Žvėries dantį.

Nuo ekskursijos iki spektaklio

„Sutarties“ programoje – daugiau nei pusšimtis renginių, tarp kurių – ir užsiėmimai vaikams bei visai šeimai.

Kauno valstybinis lėlių teatras kviečia į spektaklį–žaidimą „Kauno Žvėris“. Patyriminiame, objektų teatro principu sukurtame pastatyme, vizualiai ir žaidybiškai, pasitelkus pagrindines jusles – regą, klausą, uoslę ir lytėjimą, keliaujama ieškoti Mitinio Kauno Žvėries.

Norintys susipažinti su animacijos istorija, laukiami edukacinėse–kūrybinėse dirbtuvėse „V. Starevičiaus animacijos laboratorija“, o norintiems pasinerti į kūrybą ir savo rankomis pasigaminti įvairius rankdarbius, verta užsukti į Kauno Vinco Kudirkos viešąją biblioteką, kur vyks grafikos bei piešimo šviesa edukacijos.

Kauno tvirtovės I-jame forte vyks paslaptingas susitikimas pačiame Žvėries guolyje – jo lizde, forto kaponieriuje. Specialiai šiam susitikimui ruošiama ekspozicija ir šviesos instaliacija – svečių lauks ekskursijos, kurių metu bus galima aplankyti kitas forto erdves bei išvysti ankstesniais metais sukurtas šviesos instaliacijas.

Dalis renginių – mokami arba jiems reikalinga registracija. Visą informaciją apie lapkričio 24–27 d. programą galima rasti čia. 

Didysis uždarymo renginys „Žalgirio“ arenoje

Ko gero, laukiamiausias programos įvykis – trečiasis „Šiuolaikinės Kauno mito trilogijos“ renginys „Sutartis“ – muzikinis spektaklis ant vandens, kuriame – operos, elektronikos, džiazo motyvų aidas ir daugiau kaip 150 atlikėjų, aktorių ir šokėjų, kuriančių masišką muzikos ir teatrinių elementų kupiną pasirodymą. Unikalius scenografinius sprendimus įkvėpė M. K. Čiurlionio kūryba, o jų įgyvendinimui pasirinkti netikėti sprendimai – scenoje bus naudojami 2022 smėlio maišai. Virsmą į šiuolaikinę sostinę vainikuos sutarties pasirašymas renginio pabaigoje – Europos kultūros sostinės programos palikimo Kaunui, jo istorijai, dabarčiai ir ateičiai dalis.

Įsigyti bilietus į renginį galima čia.

Instaliacijos visame mieste

„Sutarties“ metu visame mieste išsibarstys įvairios šviesos bei garso instaliacijos. Nepriklausomybės aikštėje įsikurs šviesos instaliacija „Procesas“, o Steigiamojo seimo aikštėje bus galima pamatyti daugiafunkcinę erdvinę skulptūrą „K-Totem“. Pajūrio duetas TYKUMOS (Donatas Bielkauskas ir Kristijonas Lučinskas) trečiąjį didįjį „Kaunas 2022“ veiksmą „Sutartis“ papuoš unikaliu ir išskirtiniu kūriniu – vizualiu akustiniu muzikiniu pasakojimu apie vandenį, tėkmę ir gelmes.

Kauno rajono projektui „Smaragdo kelias“ sukurtas Donato Bielkausko-Donio garso objektas „Tabalai“ – dedikacija partizanui Juozui Lukšai-Daumantui ir kitiems miško broliams, medžiu perduodant žinią, komunikuojant su jais per ritmą. Vasarą gamtoje pristatyta garso instaliacija „Tabalai“ kviečia visus pajusti ryšį su gamta ir per ritmą išsiųsti padėkos žinią visiems kovojusiems už mūsų laisvę.

Visą lapkričio 24–27 d. programą galima rasti čia.

„Kaunas 2022“ informacija 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content