Karo muziejus kviečia į šventinį koncertą „100 metų vienybės“

Prieš 100 metų, 1921 m. vasario 16 d., iškilmingai atidarytas Vytauto Didžiojo karo muziejus – Lietuvos kariuomenės istorijos saugotojas ir pilietiškumo puoselėtojas. Minėdamas šią garbingą sukaktį, muziejus 2021 m. rugsėjo 8 d. 18.30 val. kviečia visus į NEMOKAMĄ šventinį renginį Karo muziejaus sodelyje.

 

Vytauto Didžiojo karo muziejus – pirmasis valstybės įsteigtas muziejus, pasitikęs šimtmetį. Vieningai kurtas kartu su kariuomene ir visuomene, muziejus išgyveno net kelias okupacijas, penkis kartus keitė pavadinimą, tačiau visada buvo ir išliko svarbus ne tik kauniečiams, bet ir visiems Lietuvos gyventojams. Okupacijų metu jam pavyko išsaugoti Lietuvos kariuomenės ir valstybės  istoriją, o atkūrus Lietuvos nepriklausomybę Karo muziejus tapo parama Lietuvos kariuomenei, kuriame buvo galima rasti tarpukario kariuomenės tradicijas ir istoriją. Naujasis šimtmetis verčia naują muziejaus istorijos puslapį: muziejus tampa modernus, artimas, interaktyvus, pažįstamas visoms kartoms.

Muziejaus 100-mečiui skirtą renginį atidarys Karinių oro pajėgų orkestro koncertas. Iškart po jo, renginio vedėjas aktorius Andrius Žiūrauskas visus pakvies stebėti tradicišką, 1923 m. pradėtą, Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremoniją, po kurios aidės XVIII a. artilerijos pabūklo salvės. Po muziejaus tradicijų pristatymo, visų dėmesį prikaustys Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos Defilė programa. Jai pasibaigus renginio dalyviai išgirs VDU kamerinio orkestro koncertą, kuriam diriguos charizmatiškasis Vytautas Lukočius, o visus savo balsu stebins operos solistas Egidijus Bavikinas. Renginį vainikuos Lietuvos kariuomenės mokyklos parašiutininkų pasirodymas.

Renginio programa:

18.30 val. Lietuvos karinių oro pajėgų orkestro koncertas

19.00 val. Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija

19.15 val. Artilerijos pabūklo salvės

19.16 val. Garbingų svečių kalba

19.20 val. Garbės sargybos kuopos Defilė programa

19.25 val. VDU kamerinio orkestro koncertas. Dirigentas Vytautas Lukočius, solistas Egidijus Bavikinas.

19.50 val. Lietuvos kariuomenės mokyklos parašiutininkų pasirodymas

 

19.00–21.00 val. – muziejaus lankymas NEMOKAMAS.

Rengėjas: Vytauto Didžiojo karo muziejus

Partneriai: Lietuvos kariuomenės mokykla, Karinės oro pajėgos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionas, Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos kariuomenė.

Daugiau informacijos: Regina Rajeckienė, tel. nr. 8 37 222 847, Auksė Lasė, tel nr. +370 674 18881.

Renginys NEMOKAMAS.

 

Dovilė Andrijauskaitė

Vytauto Didžiojo karo muziejus

Viešųjų ryšių specialistė

Tel nr. (8 37) 42 21 47

[email protected]

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content