Karantinas – privalomas visiems, galima pranešti apie pažeidimus

Karantino sąlygų laikymasis gyvybiškai svarbus siekiant užkirsti kelią COVID-19 viruso plitimui. Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, policijos pareigūnai jau kelias savaites stebi situaciją Kauno mieste. Prisidėti prie pareigūnų darbo gali ir patys miestiečiai, fiksuodami galimus piktnaudžiavimo atvejus specialioje interneto platformoje.

Pažeidimai fiksuojami Savivaldybės įmonės „Kauno planas“ parengtoje GIS platformoje (bit.ly/mapkaunas), užpildant anoniminę anketą. Vartotojai anketoje turi pasirinkti vieną iš nurodytų sričių, trumpai aprašyti aplinkybes, gali prisegti nuotrauką ir tiksliai pažymėti tašką žemėlapyje, jei nėra konkretaus adreso. Prašoma kauniečių, prieš siunčiant pranešimą, objektyviai įvertinti turimus duomenis, jų pagrįstumą ir svarbą. Norima, kad ši platforma būtų naudinga siekiant maksimaliai užtikrinti karantino laikymąsi.

Gyventojai atsakymus į jiems aktualius klausimus gali rasti interneto svetainėje svarbu.kaunas.lt. Šioje svetainėje taip pat gali siūlyti savo savanorišką pagalbą bei pranešinėti apie mieste pastebėtus galimus karantino tvarkos pažeidimus.

Gyventojai viešose vietose privalo dėvėti apsaugines kaukes, būriuotis ne daugiau kaip po du asmenis (išskyrus vienos šeimos narius), nesinaudoti lauko treniruokliais, neiti į vaikų žaidimų aikšteles.

Už karantino sąlygų nepaisymą numatyta griežta administracinė atsakomybė: baudos fiziniams asmenims siekia iki 560 Eurų, juridiniams – iki 3000 Eurų.

Būkime sąmoningi ir pilietiški, saugokime save ir aplinkinius.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content