Kalėdų eglutę Kaune puoš Čiurlionio kūrybos motyvais

Kalėdų miestelis Rotušės aikštėje šiemet kauniečius pakvies į spindinčią žiemos pasaką. Jau keturioliktus metus didžiąja miesto puošmena besirūpinanti menininkė Jolanta Šmidtienė atvirauja, kad šįkart karališkos temos idėją jai padiktavo M. K. Čiurlionio paveikslai. Pagrindinė Kalėdų eglė prie rotušės bus įžiebta lapkričio 25-ąją – švenčių laukimo pradžią paskelbs šventinis koncertas.

Nulieta aukso lašeliais

Lapkričio pabaigoje Rotušės aikštėje sužibėsianti eglutė bus padengta aukso lašeliais nulietomis šakomis ir galybe LED lempučių. Pasak autorės, šilumą spinduliuojančios jaukios dekoracijos sukurs tradicinį švenčių įvaizdį bei ramybės jausmą.

Originaliais sprendimais kaskart nustebinanti J. Šmidtienė dalijasi ir šiųmete inspiracija. Kuriant puošybos koncepciją, įkvėpimo šaltiniu jai tapo dar pavasarį Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje matytas virtualios realybės filmas „Angelų takais“.

„Šiais metais nugalėjo klasika. Tiek Rotušės aikštės, tiek ir pagrindinės eglės puošyboje bus galima įžvelgti Čiurlionio paveikslo „Karalių pasaka“ motyvus. Pagrindinį Kalėdų simbolį puošime skirtingomis medžiagomis bei specialia technologija gamintais žaisliukais. Dėmesį atkreips iš tolo šviečianti dviejų metrų aukščio viršūnė. Dominuos auksinė spalva. Stengsimės, kad eglė spindėtų kaip tikras žvaigždynas“, – kalėdinės pasakos idėją atskleidė kūrėja.

Kviečia kurti šventę drauge

Rotušės aikštės ir pagrindinės miesto eglės papuošimai Kaune šiemet atsieis tiek pat kaip ir ankstesniais metais – apie 160 tūkst. eurų. Daugiau išlaidauti miestas nesirengia, tačiau ir atsisakyti šventiškos nuotaikos neplanuojama.

„Tradicijos yra tam, kad jas išsaugotume. Buvo pasigirdę populistų, siūlančių atsisakyti šventinių atributų mieste, bet šiandieninis Kaunas jau nebe tas, kuris bandytų užgniaužti Kalėdų nuotaiką. Kauniečiai, miesto svečiai ir čia saugų prieglobstį radę Ukrainos žmonės tikrai nusipelnė pamatyti, pabūti ir pasimėgauti ta jaukia švenčių lauko dvasia. Ypač norisi, kad tuo pasidžiaugtų vaikai“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Į kalėdinį miestelį Rotušės aikštėje šiemet kauniečiai keliaus iš pagrindų rekonstruota Vilniaus gatve.

„Pagrindinė senamiesčio gatvė pasipuoš miško motyvais ir šiltų spalvų girliandomis. Jos pabaigoje – arkos formų kompozicija. Jos aukštis vietomis sieks net keturis metrus. Sutvarkyta ir visiems patogesnė Vilniaus gatvė – puikus pavyzdys, kaip miesto infrastruktūros pokyčiai prisideda prie paprastesnio švenčių organizavimo. Neabejoju, kad tai pakylės ir atvykstančių žmonių nuotaiką“, – mintimis dalijosi J. Šmidtienė.

Vilniaus gatvės gyventojai bei čia dirbantys verslininkai kviečiami prisidėti prie jaukaus Kalėdų laukimo. Norintieji drauge kurti šventę, savo idėjas kviečiami siūlyti el. paštu [email protected].

Laukia kaip „Žalgirio“ pergalių

Pasak J. Šmidtienės, per 14 metų, kuriant unikalius švenčių simbolius, užaugo ir miestas, ir jo žmonės, keitėsi švenčių temos, bet vertybės ir tradicijos išliko tokios pat. Kauniečiai, anot jos, eglutės savo mieste laukia kaip „Žalgirio“ pergalių.

„Kiekvienais metais kildavo vis drąsesnių kūrybinių idėjų, atnešdavusių mūsų komandai daugiau patirties. Rinkoje pasirodydavo sudėtingesnių, naujesnių technologijų, kurias pritaikėme savo sprendimuose. Kelerius metus prie dekoracijų gamybos jungdavosi ir miestiečiai, bet komandos branduolys išliko tas pats. Kasmet prisideda ir savanoriai, kad Kalėdos į miestą ateitų laiku“, – apie veiksmą užkulisiuose dalijosi J. Šmidtienė.

Menininkė pripažįsta, kad pasaulį kamuojantys geopolitiniai ir ekonominiai iššūkiai, karas Ukrainoje, paskatino šįkart atsisakyti pernelyg pompastiškų sprendimų ir susilaikyti nuo bandymų stebinti ar net šokiruoti. Kalėdų puošmenos autorė kviečia kauniečius švenčių laukimo laikotarpiu skirti laiko sau bei artimiesiems ir savaip kurti šventinę pasaką drauge su visu miestu.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content