Jono Lukšės piešinių parodos „Lietuvos piliakalniai“ atidarymas

2023 metų spalio mėn. 24 dieną Kauno m. savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Kalniečių padalinyje vyko architekto – dailininko Jono Lukšės piešinių parodos „Lietuvos piliakalniai“ atidarymas. Parodą, skirtą Senjorų mėnesiui, organizavo Kalniečių biblioteka drauge su Dainavos seniūnija (seniūnė Violeta Baltutienė).

„Džiaugiamės, kad į mūsų biblioteką su savo kūrybos darbais atvyko nusipelnęs paveldosaugininkas architektas – dailininkas J. Lukšė“, – susitikimą pradėjo vyr. bibliotekininkė Milda Vitulskienė, ir pakvietė autorių papasakoti apie savo gyvenimo kelią, mokslus, darbinę patirtį.

„Be dailės domėjausi istorija, kraštotyra, traukė Senamiesčio kultūros paminklų restauracija. Plačiašakėje veikloje daugiausia pastangų skyriau Senamiesčio spalvinei regeneracijai ir Kauno tvirtovės tyrimui. Esu architektūros patriotas, mintys sukasi apie istorinės – kultūrinės atminties išsaugojimą“, – pasakojimą pradėjo parodos autorius ir, stabtelėdamas ties kiekvienu piliakalniu, dalijosi savo įžvalgomis.

Susirinkusiems buvo įdomu sužinoti: – kas paskatino ir kaip buvo kuriamas „Lietuvos piliakalnių“ piešinių ciklas, kaip sekėsi tyrinėti ir įamžinti Kauno fortų, senamiesčio, kitų miesto rajonų architektūrą, kokių įdomių nutikimų patirta kelionių po Lietuvą metu, kaip pavyko ar kodėl nepavyko išleisti knygas ir atvirukus su užfiksuotų paveldo objektų piešiniais, kokios parodos ir susitikimai buvo įsimintiniausi.

,,Mano paroda yra informacinio, švietėjiško pobūdžio. Kultūros paveldo vertybių ( istorijos, architektūros ir dailės) piešiniai – tai patirties perdavimas kolegoms, architektams, mokytojams, miesto savivaldybės darbuotojams, turizmo firmoms, istorikams“, – pažymėjo autorius.

Parodos pristatymą J. Lukšė baigė pasidalijęs Lietuvos archeologo, archeologijos istoriko, dr. Gintauto Zabielos mintimis: „Lietuva – piliakalnių kraštas. Tai –seniausieji gynybiniai įtvirtinimai, gyvavę tūkstantmečius, nors piliakalnių tyrimai vykdomi jau beveik 200 metų. Ištyrinėta tik labai maža mūsų senos ir didingos istorijos dalelė. Šiandien piliakalniai įgijo kultūrinę, istorinę, mokslinę, pažintinę, auklėjamąją, estetinę, rekreacinę vertę. Šiuo metu yra žinoma apie 900 piliakalnių…“.

Dalyviai susidomėję sklaidė akademiko Romualdo Grigo knygos „Lietuvos piliakalnių paslaptys ir jų atodangos dabartyje“ (vyr. redaktorius, leidinio sudarytojas Danas Kaukėnas) puslapius. Knyga įliustruota dailininkų J. Lukšės piešiniais, Arvydo Každailio ofortais ir dr. Gintauto Zabielos nuotraukomis.

Parodos pristatymo pabaigoje susirinkusieji vaišinosi Dainavos seniūnijos dovanotais saldumynais, gėrė šalavijų arbatą, ragavo Mildos Vitulskienės iškeptą rudeninį obuolių pyragą.

 

 

Teksto ir nuotraukų autorė Dainavos seniūnijos bendruomenės narė Birutė Zeigienė

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content