Joninės Marvelės upė slėnyje

Aleksoto bendruomenės centras ir Aleksoto seniūnija pirmą kartą Joninių šventę surengė Marvelės upės slėnyje. Joninių (kitaip – Rasos) šventė užburia savo tradicijomis, papročiais, burtais. Aleksoto bendruomenės centro ansamblis „Svirbė”, Aleksoto bendruomenės aktyvas, Aleksoto seniūnija šiais metais surengė šventę pagal visas Joninių tradicijas. Į šventę susirinkę Aleksoto gyventojai dainavo, kupoliavo, pynė vainikus, ant aukštai iškeltos kupolės merginos mėtė vainikus, tikėdamos, kad greičiau ištekės. Iš surinktos kupolės kiekvienas stengėsi įmesti į degantį laužą žolyną, tikint, kad sugalvotas noras išsipildys. Su lauko gėlių puokštėmis buvo pasveikinti šventėje dalyvavę Jonai ir Janinos, nepamiršti ir Arvydai bei Vandos (pastarųjų vardadieniai buvo būtent birželio 23 d.). Baigiantis šventei visi patraukė ieškoti paparčio žiedo, juos gasdino įvairios pabaisos, tačiau drąsiausias ir atkakliausias pasirodė Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos septintokas Eimantas Andriukaitis, jis ir surado tankmėje šviečiantį paparčio žiedą. Pasveikinę laimingiausią šventės dalyvį nuskubėjome plukdyti vainikų taip užbaigiant nuostabią Joninių šventę Marvelės upės slėnyje.

Už gražią Joninių šventę dėkojame Aleksoto bendruomenės centrui ir jo pirmininkei Birutei Valentienei, Aleksoto bendruomenės liaudiškos muzikos ansambliui „Svirbė” ir jo vadovei Aurelijai Bareišienei, Aleksto seniūnijai ir jos vadovei Liukrecijai Navickienei, LR Seimo nariui Mindaugui Puidokui. Norėtųsi nuoširdžiai padėkoti ir atskiriems Aleksoto bendruomenės nariams: Gintautui Povilaičiui – už kupolę, Steputei Račkauskienei, Janinai Stasiukynienei, Jūratei Maurušatienei – už žolynus, Sauliui Vaideliui – už įgarsinimą ir apšvietimą, Rimutei Povilaitienei ir Kiziams – už „karštas” vaišes ir visiems, visiems, kurie rengė šventę ir aktyviai joje dalyvavo.

Aleksoto seniūnijos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content