JEI KAIMYNAS TRIUKŠMAUJA

 

Dainavos seniūnija nuolatos gauna daug nusiskundimų dėl triukšmo, ypač daugiabučiuose namuose įvairiu paros metu. Informuojame, kad Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymas apibrėžia dienos, vakaro ir nakties metą. Dienos metas yra nuo 7 val. ryto iki 19 val., vakaro – nuo 19 iki 22 val., nakties – nuo 22 val. iki 7 val. ryto. Atsižvelgiant į minėtame įstatyme numatytus triukšmo ribinius dydžius, ramybė gyvenamosiose patalpose turi įsivyrauti nuo 19 val. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 488 straipsnyje nustatyta administracinė atsakomybė už viešosios rimties trikdymą taikoma ir gyvenamosiose patalpose vakaro ir nakties metu.

Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą (toliau – ANK) viešosios rimties trikdymas yra šauksmai, švilpimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais bei kitokiais garsiniais aparatais ar kiti triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą, užtraukia baudą nuo dvidešimt iki aštuoniasdešimt eurų. Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už numatytus pažeidimus, užtraukia baudą nuo aštuoniasdešimt iki trijų šimtų eurų.

ANK 589 straipsnio 49 ir 82 punktuose nustatyta, kad 488 straipsnyje numatytų administracinių nusižengimų teiseną pradeda, administracinių nusižengimų tyrimą atlieka ir administracinių nusižengimų protokolus surašo policijos ir savivaldybių administracijos.

Jūs dėl kaimynų keliamo triukšmo galite pateikti pranešimą per policijos savitarnos portalą ePolicija, teritoriniam policijos komisariatui elektroniniu paštu, paprastu paštu ar tiesiogiai atvykus į policiją. Informuojame, kad pranešimą per policijos savitarnos svetainę galite pateikti tiek save identifikavus el. erdvėje, tiek anonimiškai. Tačiau pateikus pranešimą neprisijungus (anonimiškai) įvykio nagrinėjimas negalės būti pradėtas iš karto: pareigūnai su Jumis susieks ir informuos, kokiais būdais gali būti patvirtinta jūsų tapatybė (pvz. galite būti kviečiamas atvykti į policijos komisariatą); įvykio nagrinėjimo eigos negalėsite sekti portale ePolicija.lt. Pateikus pranešimą identifikavus save el. erdvėje – įvykio nagrinėjimas galės būti pradėtas iš karto, nagrinėjimo eigą galėsite sekti ePolicija portale: prisijungus prie savo paskyros galėsite peržiūrėti ar papildyti pranešimo duomenis, stebėti pranešimo nagrinėjimo būsenas. Paminėtina, kad jei triukšmo metu buvo kviečiama policija, pareiškimas gali būti surašytas ir vietoje. Jei policija vengia važiuoti ar bausti asmenį – reiktų su skundu kreiptis į komisariato vadovą.

Kauno miesto savivaldybės administracijoje (toliau KMSA) pradėti administracinių nusižengimų teiseną, atlikti administracinių nusižengimų tyrimą, surašyti administracinių nusižengimų protokolus ir nagrinėti administracinių nusižengimų bylas už Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 488 straipsnyje numatytus administracinius nusižengimus įgalioti KMSA Viešosios tvarkos skyriaus specialistai. Viešosios tvarkos nusižengimai registruojami el. paštu [email protected], registruojant problemą tiesiogiai Kauno miesto savivaldybės  e. paslaugų informacinėje sistemoje https://epaslaugos.kaunas.lt/paslaugos/viesosios-tvarkos-pazeidimai/ arba telefonu (8 37) 22 25 30.

Tačiau visais atvejais reikia siekti gerų santykių su kaimynais ir bandyti spręsti kylančias problemas taikiai – paprasčiausiai pasikalbėti. Kartais kaimynai net nežino, kad jų klausoma muzika, žaidžiantys vaikai ar skalbimo mašina trukdo kitiems gyventojams.

 

 

Dainavos seniūnijos informacija

 

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content