Istorijos atminties valanda, skirta Jonui Karoliui Chodkevičiui

Lapkričio 26 d. vakarą prie Aleksoto seniūnijos pastato aidėjo patrankų šūviai, buvo keliamos vėliavos, istorinėmis uniformomis vilkintys Aleksoto voltižieriai, Kauno pavieto laisvieji šauliai, sparnuoto husaro uniformą vilkintis Rolandas Prušinskas pradėjo teatralizuotą renginį, skirtą Jonui Karoliui Chodkevičiui – garsiam Abiejų Tautų Respublikos karvedžiui. Nuskambėjo Lietuvos himnas, Kaunas – 2022 atstovė Goda Kacilevičiūtė pakvietė apžiūrėti ką tik ant šalia seniūnijos esančios slėptuvės menininko Arūno Matulio pastatytą meno kūrinį – skulptūrą „Skrydis“. Apžiūrėję skulptūrą renginio dalyviai persikėlė į Aleksoto seniūnijos salę, kurioje garbingi svečiai istorikai nepaprastai patraukliai pateikė daug išsamios ir įdomios informacijos apie J.K.Chodkevičių, to meto kovas, karybos būdus.

Pirmasis pranešėjas – tikrasis sparnuotų husarų šliachtičių kilmės palikuonis Rolandas Prušinskas vaizdingai ir išsamiai papasakojo apie sparnuotus husarus, kuriais tapti galėjo tik labai turtingi ir garbingi kariai, nuo pat vaikystės ruošti būti bebaimiais Tėvynės gynėjais. Apie J.K.Chodkevičiaus vaikystę ir jaunystę labai patraukliai papasakojo istorikas Algimantas Daugirdas, apie garsiausią karvedžio laimėtą mūšį prie Salaspilio kaip visada nepaprastai įspūdingai papasakojo profesorius Valdas Rakutis, o istorikas Arvydas Pociūnas pristatė mūšio prie Chotino, kuriame buvo sustabdytas osmanų žygis į Europą, mūsų kariuomenės herojiškus ir pasiaukojančius veiksmus. Puiki istorijos pamoka senam ir jaunam, įkvepianti didžiulę pagarbą mūsų protėviams, kurie gynė mūsų brangią Tėvynę.

Renginys yra sudėtinė SADM finansuojamo projekto „Aleksoto bendruomenės centras – Aleksoto bendruomenei“ dalis.

Nuotraukos – Rimanto Žiemio.

Aleksoto bendruomenės centro informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content