Išrinkti projekto–konkurso „Saugus kiemas 2022“ nugalėtojai

2023-02-13 išrinkti ir apdovanoti praėjusių metų Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) projekto–konkurso „Saugus kiemas 2022“ nugalėtojai. Saugiausių bendruomenių kiemai nuo šiol pasipuoš „Saugus kiemas“ iškabomis, kurios informuos apie kaimynų bendrijos kuriamą saugią aplinką.
                      Projektas–konkursas „Saugus kiemas 2022“ prasidėjo praėjusių metų birželio 15-ąją dieną, Vagysčių prevencijos dieną. Į projektą užsiregistravo 13 dalyvių, kurie subūrė savo kaimynų bendriją vedini vieno tikslo – sukurti saugią aplinką. Dalis projekto dalyvių anksčiau buvo susidūrę su vagystėmis nuo/iš automobilių, kuriuos laiko daugiabučių ar nuosavų namų kiemuose. Siekdamos apsaugoti savo turtą,  kaimynų bendrijos ėmėsi visų saugumo užtikrinimui reikalingų priemonių: įdiegė signalizaciją, įsigijo vaizdo stebėjimo kameras, įrengė geresnį apšvietimą ir užtvarą, skirtą įvažiavimui į kiemą apriboti ir kita.
Remiantis Kauno apskr. VPK duomenimis, Kauno apskrityje 2022 metais registruota žymiai mažiau vagysčių iš/nuo automobilių. Jeigu 2020 metais buvo registruota 794 tokių nusikalstamų veikų, tai 2022 buvo registruotos 515 vagystės iš/nuo automobilių.
Pasak konkurso „Saugus kiemas“ koordinatoriaus, Kauno apskr. VPK Kauno miesto Nemuno bendruomenės policijos pareigūno Dariaus Joneikio, kaimynų bendrijos investicija į saugumo priemones, gyventojų sutelkimas bei bendradarbiavimas ir yra pagrindinis šio konkurso vertinimo kriterijus.
Vasarį specialiai sudaryta komisija įvertino kiekvieno kiemo indėlį užtikrinant saugesnę aplinką ir nusikalstamų veikų skaičių toje aplinkoje. „Saugus kiemas 2022“ nugalėtojais tapo – Laivelių g.; V. Krėvės pr.; Katpėdžių tak.; Vaistinės skg.; Studentų g. kiemų atstovai, jiems įteikti rėmėjų prizai – vaizdo stebėjimo kameros ir informacinės lentelės „Saugus kiemas 2022“. Likusiems konkurso dalyviams įteiktos padėkos ir simbolinės dovanos.
Kauno apskr. VPK viršininko pavaduotojas Darius Pliavga džiaugėsi dalyvių pilietiškumu ir dėkojo už saugumo puoselėjimą, savo turto saugojimą ir tuo pačiu už pagalbą pareigūnams.
Pasak vieno iš šio projekto idėjos sumanytojo D. Joneikio, projektas „Saugus kiemas“ jau tapo ne tik gražia tradicija, bet ir veiksminga prevencija, todėl „Saugus kiemas“ konkursas bus rengiamas ir šiais metais.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content