Įsibėgėja Kauno rotušės atnaujinimas: erdves papildys liftas ir parodų paviljonas

Pernai startavęs Kauno rotušės patalpų remontas įgauna vis didesnį pagreitį: išbetonuotas rūsys, parengta šachta liftui, sumontuotos naujos konstrukcijos palėpėje. Netrukus – apdailos darbai. Jei viskas klostysis pagal planą, turistai ir jaunavedžiai į atnaujintas erdves sugrįš dar šiemet.  

Paskutinį kartą reprezentacinė miesto erdvė remontuota kone prieš 200 metų, o restauruota – prieš pusę amžiaus. Susidėvėjusios grindys, sienų paviršiai, laikančiosios konstrukcijos ir apdailos elementai jau ne vienerius metus prašėsi rimtesnio atnaujinimo.

Neretai „baltąja gulbe“ vadinamame statinyje tuo pačiu imtasi sanitarinių mazgų atnaujinimo. Baigiami kloti inžineriniai ir komunikacijų tinklai. Rangovai – bendrovės „Kaminta“ deleguoti specialistai – visus darbus atlieka su nepriklausomų paveldosaugininkų priežiūra.

Planuojama, kad dar šiemet į naujai atgijusias rotušės erdves sugrįš santuokų ceremonijos. Čia pat įsikurs moderni Kauno miesto muziejaus ekspozicija, leisianti lankytojams interaktyviai iš arčiau pažinti miestą bei jo istoriją.

Papildomu traukos objektu taps kavinė ir parodų paviljonas palėpėje. Rangovai jau įrengė didžiąją dalį inžinerinių sistemų, išbetonavo rūsį, paruošė šachtą liftui ir atliko konstrukcijų montavimo darbus palėpėje. Greitai bus imtasi vidaus apdailos.

„Rotušė neabejotinai išsaugos savo autentiką. Tuo pačiu ji taps kur kas įvairiapusiškesnė. Svarbu, kad į pastatą netrukdomai galės patekti ir judėjimo negalią turintys žmonės“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Lifto įrengimo darbus planuojama pradėti jau kitą mėnesį. Judėjimui be kliūčių visame pastate panaikinti slenksčiai. Palėpėje montuojamas skaidraus stiklo, lengvų konstrukcijų paviljonas, pritaikytas parodoms bei pristatymams.

Pagal architektų studijos „Processoffice“ parengtą projektą rūsio patalpose numatoma įrengti modernias muziejaus ekspozicijas, o pirmajame aukšte įsikurs „Kaunas IN“ informacijos centras ir suvenyrų parduotuvė turistams, muziejaus kasos, kavinė, multifunkcinės erdvės.

Antrame aukšte atliekami darbai – minimalūs. Dėmesys bus skiriamas patalpų ir reprezentacinių salių renovacijai, detalių ir spalviškumo atkūrimui bei menkaverčių dekoro elementų pašalinimui.

Užbaigus vidaus patalpų remontą, tolesniuose planuose – fasado atnaujinimas ir visos Rotušės aikštės rekonstrukcija.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content