Integrali pagalba į namus

Nuo 2016 m. rugsėjo 22 d.  Kauno Neįgalaus jaunimo užimtumo centras pradėjo įgyvendinti projektą „Integrali pagalba į namus neįgaliems asmenims Kauno mieste“.  

Kas tai yra integrali pagalba į namus?

Integrali pagalba susideda iš dvejų dalių:

 1. dienos socialinė globa asmens namuose – tai visuma socialinių paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė pagalba namuose dienos metu;
 2. slauga asmens namuose – tai asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos asmeniui namuose, siekiant užtikrinti paslaugų prieinamumą ir tęstinumą, tenkinant asmens slaugos poreikius namų sąlygomis.

Integralios pagalbos tikslas – sudaryti sąlygas asmeniui kuo ilgiau visavertiškai gyventi namuose, bendruomenėje, užtikrinti tinkamą socialinės globos ir slaugos paslaugų organizavimą ir teikimą, stiprinti asmens gebėjimus ir savarankiškumą, palaikyti socialinius ryšius su šeima, bendruomene.

Integralią pagalbą teikia BĮ Kauno Neįgalaus jaunimo užimtumo centras. Įstaiga atitinka socialinės globos normatyvus bei turi licenciją teikti bendrosios praktikos slaugos paslaugą.

Integrali pagalba asmens namuose teikiama komandos principu, kurios tikslas – išsiaiškinti asmens socialinės globos ir slaugos namuose paslaugų poreikį, organizuoti ir teikti šias paslaugas, taikant efektyvias slaugos priemones bei socialines paslaugas.

Komandą sudaro šie specialistai: socialinis darbuotojas ir jo padėjėjai, slaugytojas ir jo padėjėjai ir kiti sveikatos priežiūros specialistai (kineziterapeutas/ masažistas).

Teikiamos paslaugos:
• Informavimas, konsultavimas;
• Tarpininkavimas, atstovavimas;
• Maitinimo organizavimas;
• Asmens higiena ir priežiūra;
• Sveikatos priežiūros paslaugų organizavimas; Pagalba judant;
• Psichologinės pagalbos organizavimas;
• Laisvalaikio organizavimas;
• Kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas.

Paslaugų gavėjai:
Suaugę asmenys su negalia ir vaikai (nuo 2 iki 18 metų), kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis ir visiško nesavarankiškumo lygis, ir deklaravę gyvenamąją vietą Kauno miesto savivaldybėje.

Kur kreiptis?

Kauno miesto gyventojai, pageidaujantys gauti integralios pagalbos paslaugas, ar vienas iš suaugusių šeimos narių, globėjas, rūpintojas dėl šių paslaugų skyrimo turėtų kreiptis į Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyrių (Nemuno g. 29, 9 kab.). Išsamesnė informacija teikiama telefonu (8-37) 20 70 68. arba  Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centras (NJU), kont. tel.:/fax. (+370) 37 490415,490416 El. paštas: [email protected]. , [email protected].

Pateikiami dokumentai

 • prašymas paslaugoms gauti,
 • asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai (ir jų kopijos),
 • neįgaliojo pažymėjimo kopija,
 • šeimos gydytojo medicinos dokumentų išrašas (F 027a forma),
 • pažymos dėl specialiųjų nuolatines slaugos (SPS-1 forma) poreikių nustatymo kopija.

Kokia yra integralios pagalbos namuose teikimo trukmė?

 • dienos socialinė globa teikiama iki 4,5 val. per dieną 5 kartus per savaitę asmens namuose. Valandų poreikį nustato socialinis darbuotojas apsilankymo pas asmenį namuose metu suderinęs su pageidaujančiu gauti paslaugas asmeniu (jo globėju, rūpintoju arba asmeniui atstovaujančiu suaugusiu šeimos nariu);
 • slaugos paslaugos teikimo trukmę nustato slaugytojas pirmo apsilankymo pas asmenį namuose metu suderinęs su pageidaujančiu gauti paslaugas asmeniu (jo globėju, rūpintoju arba asmeniui atstovaujančiu suaugusiu šeimos nariu), bet ne ilgiau kaip 4,5 valandos per dieną.

Kiek kainuoja integralios pagalbos į namus paslaugos?

Integralios pagalbos paslauga teikiama kaip viena paslauga, susidedanti iš dviejų dalių:

 • Mokėjimas už dienos socialinės globos paslaugas asmens namuose, teikiant integralią pagalbą asmens namuose vykdomas pagal Kauno miesto Savivaldybės tarybos 2017 m. vasario 28 d. sprendimą Nr.T-102 . mokėjimo už dienos socialinę globą dydis – 1 val. 2,99 Eur (mokėjimas už dienos globą dydis nustatomas, atsižvelgiant į asmens (šeimos) pajamas).
 • Slaugos paslaugos asmens namuose Integralios pagalbos programos įgyvendinimo laikotarpiu, kai jos finansuojamos Europos socialinio fondo lėšomis, teikiamos nemokamai.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content