Inovatyvūs ir patrauklūs sprendimai skaitantiems kauniečiams – nuo knygomatų iki parkų skaityklų

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka didina paslaugų atvirumą ir prieinamumą. Skaitymui neabejingi kauniečiai knygas atranda ne tik bibliotekos skyriuose ar padaliniuose. Leidiniai keliauja tiesiai į namus, viešose erdvėse kuriasi patogūs knygomatai, o vasariškomis bibliotekomis ir kultūrinių renginių bei edukacijų oazėmis tampa skaityklos miesto parkuose.

Knygos arčiau žmonių

„Skatiname knygų skaitymą ir kuriame naujas erdves, kur gyventojai leidinius galėtų skolintis paprasčiau ir patogiau. Įgyvendiname net keletą modernių sprendimų – visą parą veikiantys knygomatai, sparčiai populiarėjančios vasaros skaityklos miesto parkuose ir knygų pristatymas į namus garbaus amžiaus ar sunkiai judantiems kauniečiams. Rezultatai iš tiesų džiugina ir neabejojame, kad ateityje tik gerės“, – apie pažangias paslaugas bei naujoves pasakoja Kauno V. Kudirkos viešosios bibliotekos direktorė Nomeda Domeikienė.

Pašnekovė pastebi, kad itin populiarėja knygų pristatymas į namus Kauno miesto gyventojams, neturintiems fizinių galimybių atvykti į biblioteką. Šiemet tokiu būdu nuvežta jau beveik 800 knygų – aptarnauta pusantro šimto skaitytojų. Diduma jų – neįgalieji ir vyresni kaip 70 metų senjorai.

Kaune įrengti penki knygų „paštomatai“: Šilainiuose, Kalniečiuose, Petrašiūnuose, Romainiuose bei Lampėdžiuose. Jie veikia visą parą daugeliui jau įprastu principu: užsisakius knygas ir pasirinkus norimą knygomatą, tereikia sulaukti SMS žinutės su atsiėmimo kodu. Šis sprendimas leidžia skolintis knygas iš visų bibliotekos padalinių.

Vien šiemet tokiais knygų išdavimo aparatais pasinaudojo daugiau kaip 1,1 tūkst. kauniečių. Daugiausia skaitančiųjų – Šilainių ir Kalniečių mikrorajonuose.

V. Kudirkos viešosios bibliotekos skaitytojams taip pat sudaryta galimybė pasiimti knygas ir iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos knygomato (Radastų g. 2).

Vasariški traukos centrai

Neabejotina sėkmės istorija – Europos kultūros sostinės metais atidaryta Kalniečių parko skaitykla. Jauki vasariška erdvė muša rekordus: praėjusiais metais vos per 3 mėnesius kupole įsikūrusią biblioteką bei kultūrinius renginius aplankė beveik 10 tūkst. įvairaus amžiaus žmonių. Šiemet lankytojų skaičius čia jau perkopė tūkstantį.

Gyventojai ne tik mielai sugrįžta į pamėgtą Kalniečių parką, bet ir atranda naujai įrengtas vasaros skaityklas Dainavos ir Santakos parkuose. Per Kauno gimtadienį duris atvėrusi kultūros erdvė Santakoje sulaukė beveik 600 skaitytojų, o Dainavos parke jų apsilankė dvigubai tiek – 1270.

Visos lauko bibliotekos veiks iki rugpjūčio pabaigos. Čia kviečiama skaityti ir skolintis knygas, pavartyti spaudą, žaisti stalo ir lauko žaidimus, naudotis nemokamu internetu, dalyvauti renginiuose ir edukacijose.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content