Iniciatyvos Kaunui“ skelbia startą 2024 metams: miestas žvalgosi inovatyvių projektų

Programa „Iniciatyvos Kaunui“ iki sausio 14 dienos laukia paraiškų iš nevyriausybinių organizacijų, bendruomenių ir asociacijų projektinėms veikloms, kurios skatintų vaikų ir jaunimo užimtumą, socialinių, sveikatingumo, sporto ir kultūros renginių plėtrą bei didintų Kauno patrauklumą. Perspektyviausiems projektams skiriamas miesto finansavimas.

„Kasmet sugrįžtame su kvietimu tęsti arba įgyvendinti savo idėjas bei jomis prisidėti prie miestui aktualių problemų sprendimo, prasmingų ir turiningų projektų kūrimo. Visas programos gaires nubrėžia ilgalaikė miesto strategija, kryptingas siekis gerinti gyvenimo kokybę, stiprinti Kauno įvaizdį šalyje bei užsienyje“, – kalbėjo Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Jau paskelbti pirmieji kvietimai kitų metų projektinėms veikloms. Iniciatyvų iš nevyriausybinių organizacijų, asociacijų ir kitų viešųjų įstaigų laukiama iki sausio 14 d.

2024 metų programa kauniečius pasitinka su šešiomis sritimis: „Kaunas – pilnas kultūros“, socialinių ir sveikatinimo paslaugų plėtra gyventojų gerovei, vaikų ir jaunimo įgalinimas ir užimtumas, „Kaunas – veržlus, tvarus ir kompaktiškas miestas“, „Kaunas sportui – sportas Kaunui“ bei „Kaunas – lokalių idėjų miestas“.

Paraiškų teikėjams siūlomos ir kelios naujovės. Viena jų – naujas prioritetas „Kaunas – šviečia“. Juo  kviečiama pasitelkti ir įgyvendinti skaitmeninį, naujųjų medijų meną ar kitus apšvietimo dizaino sprendimus. Kauniečiai kviečiami organizuoti žiedinės ekonomikos veiklas, jų sklaidą bei įpročių formavimą jaunimo gretose.

Numatoma skatinti žaliąjį miesto kursą palaikančią „Kaunas – lokalių idėjų miestas“ kryptį. Inovatoriai kviečiami kurti darnaus judumo modelį mieste, įgyvendinamais projektais ugdyti kauniečių darnaus judumo įpročius.

Išskirtinis dėmesys skiriamas ir Kauno tarpukario modernizmo architektūrai, kuri šiemet įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo vertybių sąrašą. Norintieji populiarinti šią temą idėjas konkursui galės teikti 2024-ųjų pradžioje.

Paraiškas kartu su kvietimuose nurodytais dokumentais galima teikti elektroniniu būdu, naudojantis projektų paraiškų atrankos ir finansavimo informacine sistema paraiskos.kaunas.lt.

Dalyvių patogumui startuoja „Iniciatyvos Kaunui“ naujienlaiškis. Užsiprenumeravus jį, pareiškėjai pirmieji sužinos apie skelbiamus kvietimus aktualiose srityse.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content