Informacija dėl kompensacijų už ukrainiečių apgyvendinimą

Kauniečiai gali kreiptis dėl kompensacijų už ukrainiečių apgyvendinimą

Gyventojams ir verslams, neatlygintinai apgyvendinusiems karo pabėgėlius iš Ukrainos, priklauso valstybės skiriamos kompensacijos. Kauniečiai geradariai pirmąjį mėnesį įsipareigoja svečiais pasirūpinti patys, o nuo antrojo gali pretenduoti į finansinę paramą. Už prieglobsčio suteikimą vienam žmogui skiriama 150 eurų per mėnesį, o už papildomus asmenis – dar po 50 eur. Prašymus ir dokumentus priima savivaldybės Socialinės paramos skyrius. 

Geradariams – piniginės išmokos

„Paskutiniai keli mėnesiai dar kartą įrodė, kad kauniečiai ir mūsų mieste veikiantys verslai pasižymi didelėmis širdimis. Nuo pirmųjų karo dienų jie neatlygintinai siūlo prieglobstį bėgantiems iš Ukrainos, svetingai priima savo būstuose, teikia paramą. Laikinus namus jau surado tūkstančiai karo pabėgėlių.

Matome, kad susidomėjimas valstybės parama iš tiesų didelis – priimti 224 prašymai, kasdien sulaukiame skambučių ir pasiteiravimų dėl kompensacijos teikimo tvarkos ar reikiamų dokumentų. Gyventojai atvirauja, jog gautą kompensaciją ir vėl skirtų Ukrainai ar pas juos viešintiems žmonėms“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Erika Kačiulienė.

Pasak jos, į valstybės skiriamą kompensaciją gali pretenduoti tiek gyventojai, tiek verslai, kurie nuo karo bėgantiems ukrainiečiams neatlygintinai užleido turimas gyvenamąsias patalpas. Tiesa, į šią grupę nepatenka viešieji juridiniai asmenys – valstybinės institucijos ir savivaldybės, jų įstaigos ar religinės bendruomenės.

Pirmąjį mėnesį priimtais ukrainiečiais įsipareigoja pasirūpinti patys gyventojai. 150 eurų finansinė parama už vieno karo pabėgėlio apgyvendinimą savo namuose ir dar po 50 eurų už kiekvieną kitą ukrainietį teikiama tik nuo antro mėnesio. Maksimalus kompensacijos mokėjimo laikotarpis – 3 mėnesiai.

Laikas teikti dokumentus

Iki šiol Kaune namus rado apie 8 tūkstančiai karo pabėgėlių, beveik pusė jų – jaunesni nei 18 metų. Kaunan atvykstančių ukrainiečių „pikas“ buvo kovo vidurys, todėl daugelis miestiečių jau gali pretenduoti į finansinę paramą.

Norintieji gauti paramą turi pateikti savo asmens pasą, prašymą savivaldybei bei būsto panaudos sutartį, kurioje nurodyti gavėjų asmens duomenys, karo pabėgėlio ar jų grupės ILTU kodai ir kita reikiama informacija. Verslo atstovai papildomai pateikia įmonės duomenis. Dokumentų šablonai ir aktuali informacija skelbiama svetainėje epaslaugos.kaunas.lt/. 

Prašymai ir dokumentai darbo dienomis priimami Kauno miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriuje (Nemuno g. 29, 23 kabinete). Juos taip pat galima atsiųsti pašto siunta, kurjeriu arba elektroniniu paštu [email protected], prašymą pasirašius kvalifikuotu elektroniniu parašu.

Išmokėta ketvirtis milijono eurų

Kauno miesto savivaldybė savo ruožtu teikia vienkartines pinigines išmokas ir Ukrainos žmonėms, pasitraukusiems iš savo šalies dėl Rusijos pradėto brutalaus karo. Parama vienam žmogui siekia 126 Eur, o esant didesnei šeimai – už kiekvieną artimąjį išmokama dar po 42 eurus.

Tokia miesto finansine parama jau pasinaudojo 3071 ukrainiečių. Jiems nuo kovo 24 iki gegužės 2 dienos išmokėta daugiau kaip 263 tūkst. eurų.

Išmokas gali gauti Migracijos departamente užsiregistravę karo pabėgėliai, neturintys kitų pajamų. Prašymai dėl šios paramos taip pat priimami Socialinės paramos skyriuje (Nemuno g. 29, 29 kabinetas) darbo dienomis.

Su savimi reikia turėti galiojantį pasą ar asmens tapatybės kortelę ir Migracijos departamento išduotos kortelės kopiją. Parama išmokama į lietuviškas banko sąskaitas ar šias mokėjimo platformas: Verified Payments, Monese, N26 Bank, Foxpay, Verse Payments Lithuania, Revolut Limited, Paysera.

Ukrainiečiai, turintys laikinosios apsaugos statusą, gali pretenduoti į valstybės teikiamą socialinę paramą – išmokas vaikams, šalpos pensijas, vienkartines išmokas įsikūrimui, būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijas ir kitą pagalbą.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content