Informacija gyventojams, dėl gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų koregavimo/tikslinimo

Asmenys, kurių gyvenamosios vietos deklaravimo duomenys yra netikslūs ar neteisingi, prašome kreiptis į seniūniją, dėl gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų koregavimo. Seniūnijai būtina pateikti prašymą, dėl gyvenamosios vietos deklaravimo duomenų koregavimo, nurodant tikslų savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresą.

Situacija, kai Gyventojų registre duomenys apie asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresą nėra pilni, netikslūs ar neteisingi, sukelia problemų tiek patiems gyventojams, tiek valstybės institucijoms: užtrunka tokių asmenų gyvenamosios vietos paieška, pvz., teikiant specialiųjų tarnybų (policijos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo ar greitosios medicinos pagalbos) paslaugas, pašto ir siuntų pristatymo paslaugų teikimas dažnai tampa neįmanomas, valstybės institucijų ar teismų siunčiama informacija ar dokumentai, pagal Gyventojų registre nurodomą gyvenamosios vietos adresą, gyventojų tiesiog nepasiekia, taip pat asmenys negali naudotis elektroninėmis paslaugomis.

Dažniausios šios problemos priežastys:

  • problema iškyla tose gyvenamosiose vietovėse, kuriose adresai (gatvės pavadinimas ir namo (patalpos) numeris) buvo suteikti pirmą kartą;
  • asmenys išvyko gyventi į užsienį, tačiau nedeklaravo savo išvykimo iš LR;
  • nesutvarkyti nekilnojamojo turto (pastato ar patalpos) paveldėjimo dokumentai;
  • Nekilnojamojo turto registre neįregistruotas gyventojo nekilnojamasis turtas (pastatai ar patalpos, butai);
  • sunaikinti, padalyti ar sujungti nekilnojamojo turto objektai (pastatai ar patalpos) ir tai neįregistruota Nekilnojamojo turto registre;
  • asmenys yra deklaravę gyvenamąją vietą patalpose, kurios neįregistruotos Nekilnojamojo turto registre.

Primename, kaip ir pareiga deklaruoti gyvenamą vietą, taip ir pareiga pateikti prašymą, patikslinti gyvenamosios vietos deklaravimo duomenis yra nustatyta pačiam gyventojui, todėl PRIVALOMA atvykti į seniūniją ir koreguoti gyvenamosios vietos deklaravimo duomenis, nurodant tikslų savo deklaruotos gyvenamosios vietos adresą.

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content